zjentek

Co přesně je nachlazení?

..to je nějakej konkrétní živočich jako prvok, virus, bakterie a nebo úplně nějakej jinej parazit?

Nejlepší odpověď
annas

Odpoví odborník:

"Nachlazení je onemocněním horních cest dýchacích. Na jeho vzniku se podílejí viry. Při častých nachlazeních jde většinou o oslabení imunitního systému. Nemoc trvá 5 – 10 dnů.

Příčiny
200 různých druhů virů, které se přenášejí kapénkovou cestou
oslabení organismu
nadměrná konzumace hlenotvorných potravin
psychosomatická příčina: přepracování, přetížení, přání utéci, stáhnout se od každodenních problémů, od lidí, životní situace nechává člověka chladným, již nemá sílu se pro něco rozehřá". atd.

http://nemoci­.doktorka.cz/nachla­zeni/
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/nachlazeni­.htm#ixzz3mvQAD­F00

Další odpovědi
štamgast

Já osobně si to definuji jako následnou reakci organismu na sníženou teplotu uvnitř.

XenieRo

Oslabená imunita… to je prostě ten základní důvod, proč jsme nachlazení. No a potom záleží, jaké to nachlazení je. Já jsem třeba přes zimu nechlazená neustále. Už mě to prostě ubíjí. Nevím, co s tím. Baštím ovoce, zeleninu, piju nejrůznější čaje s medem a citronem a pořád jsem ko…

Sonka Pop

Ahoj, já ti něco řeknu… Ještě minulou zimu jsem neznala to, jak se dá fungovat zdravá. Byla jsem nachlazená pořád. A nejenom já, ale i manžel. Když se jeden dostal z nachlazení, dostal se do něj druhý a takhle pořád dokola. Letošní zimu jsem to ale podchytila a koupila nám vitamíny, které nám posilují imunitu a my jsme tak naprosto v pohodě. Žádné nachlazení, nic. Pokud chceš radu, tak posiluj imunitu. My jsme vsadili na http://www.bi­on3.cz/produk­ty-bion3/#imunity a za nás jedině doporučím!

SuzanKa

Ahojky, já jsem se na ten Bion3 taky koukala a oni mají i tu řadu Vital, kterou doporučují právě na toto jarní období. S tím zkušenosti máš? Nebo jaká byla tvoje zkušenost s těmi Imunity?