slipknotak

Co přesně je dejavu? Je to okno do jiného vesmíru jak jsem někde četl?

Mívám často dejavu je to prostě pocit jako bych danou událost už někdy prožil a přesně se opakovala přede mnou.

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­152&q=dejavu&sa=Vyh­ledat#820

Otázka vložená již potřetí.

Další odpovědi
hanulka11

ano tak je to dejavu , mít pocit, že jsi to již zažil ,viděl, mívám to taky, když se někde ocitnu, třeba na vysněném místě tak zjistím, že jsem tu již někdy „byla“…jestli je to okno do vesmíru ,netuším

fcoop

Ten pocit každý dobře zná.
Stávalo se mi,že jsem naprosto jistě věděl,že „tady jsem přece už byl,znám to tady..“, ale rozumem je to naprosto vyloučeno.
V malém časovém úseku jsem někdy věděl,co bude,co přijde.
Ale nic dramatického.Prostě se stala nějaká trivialita,která z logiky věcí prostě přijít musela.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C3%A9j%­C3%A0_vu

nikkk

Slovo dejà vu pochází z francouzštiny a doslova znamená „již viděné“, tedy něco, co už jsme někde viděli. Používá se, když prožíváme něco, co máme pocit, že už jsme někde zažili. Já osobně používám často i v ironickém slova smyslu, opakuje-li se nějaká situace, kterou jsem již skutečně zažila a nebyla mi vůbec příjemná „To je jako nějaký hloupý déjà vu?!“

blesk26

Neumím z hlavy fundovaně odpovědět, ale má to tuším co dočinění s tím, že se mozek v jednu chvíli šprajcne, obrázek uloží do paměti, ale protože si hemisféry nepředaly správně informaci, nepřiřadí si člověk tu situaci do souvislosti a protože podobný obrázek přijde téměř okamžitě znovu, je z toho mozek zmatený a má pocit, že už to někde viděl, ale neví kdy/kde.

GM

Událost nebo místo si pamatuješ pravděpodobně z minulého (minulých) životů.

Ella

spíš prolínání vašich minulých a budoucích životů =) opakují se stejné nebo podobné situace, které jste už jakoby někdy zažil, místo někde v zahraničí, kde jste poprvé vám je povědomé, víte třeba o něčem co v průvodci není a tak =)