zjentek

Co přesně je bembeřice?

I když jsem o tom slovu slyšel nějaký sprosťárny, tak ho mám celej život tak nějak spojený s hlavou? Proč?

Nejlepší odpověď
annas

Ještě doplním původ z SNC

  1. ženské přirození – se uvádí od r. 1930
  2. dívka, žena – synekdocha z německého nářečního bembern, mít pohlavní styk, častěji bimbern, to od pimpern t/v – pimprle – v němčině hanlivě – původně zlý skřítek. V rakouském argotu Pimperl = mužské přirození.(podobně český kašpárek).

bembeřit – flámovat, opíjet se.
3. helma – pojmenování nelogické

Další odpovědi
marci1

Bembeřice je:

  1. (vulgárně) dámské přirození
  2. (v obecném jazyce) označení pro dívku či ženu
  3. (slangově) (motorkářský slang) hlava bez helmy

https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/bembe%C5%99i­ce