co představuje slovo kyber či cyber?

Nejlepší odpověď
Fyzik

Badisko, to jsou kydy…

Kybernetika (z řec. Kybernétes, Kormidelník) je věda, která se zabývá obecnými principy řízení a přenosu informací ve strojích, živých organismech a společenstvích.

Klasickou aplikací je vměšování elektronických zařízení do organismu (v podstatě i kardiostimulátor) nebo naopak využití organismů nebo jejich prvků do počítačových zařízení.
Doplňuji:
Wikipedie je fajn zdroj, rád z ní kopíruji.

Popisovat kybernetiku Matrixem je jako popisovat lesnictví Texaským masakrem motorovou pilou. A ještě do toho málem nacpat tu otřelou vizi člověka s železnými končetinami aka Terminator, to mi přišlo moc. :)

Trošku střízlivosti neuškodí, na jasnou otázku jasnou odpověď.

Další odpovědi
badisko

Nevidela Metrix…jinak se to pouziva take ve vztahu napul clovek napul stroj …nebo take Kyborg…jinak preklad slova ve slovnicich je ..
Slovo:
elektronický

Význam:
založený na elektronice, využívaný v elektronice
Doplňuji:
Fyzik nemuzu zato ze kopirujes z Wiki …slovo od slova tak se trochu krot a neurazej jine uzivatele!!! pokud s nima nesouhlasis !!
Kybernetika (z řec. Kybernétes, Kormidelník) je věda, která se zabývá obecnými principy řízení a přenosu informací ve strojích, živých organismech a společenstvích. K popisu používá zejména matematický aparát. Je založena na poznatku, že některé procesy probíhající v živých organismech jsou popsány stejnými rovnicemi jako analogické procesy v technických zařízeních. Za zakladatele je považován Norbert Wiener, americký matematik, který vydal v roce 1948 knihu Kybernetika aneb Řízení a sdělování u organismů a strojů.
zdroj ..http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kybernetika