Co považujete za přežitek v současné době?!

Nejlepší odpověď
Drap

Za mých mladých let platilo slovo a podání ruky bylo jako smlouva u notáře. Bohužel, dnes je to už přežitek

Další odpovědi
Damiana

„Obyčejnou“ slušnost. Už to není jen pozdrav, ale to, aby mi na ten můj vůbec někdo odpověděl! Pak také nezištnou pomoc a milý úsměv. Hodně mi vadí, že muži málo ctí ženy a nechovají se k nim jako k dámám. Myslím, že by tím pánové zaskočili i ty, které se jako pravé dámy nechovají.
A také bych řekla, že se málo ctí sliby, které si dva lidé dali vzájemně – malicherné neshody se obyvkle řeší nevěrou a rozvody . Snaha vybudovat vztah je asi také pořádný přežitek.

dědapetr

Senát.

Andělé

Určitě slušnost,jak už hezky psala Damiana,rovněž i úctu a respekt ke starším,často i k rodičům.
Pokora a upřímnost…

dudu

Nechci se mýlit, ale většina vámi citovaných odkazů není přežitek, ale spíše tragedie této společnosti a našeho národa. Přežitek je dnes např. kdysi běžně používaný korespondenční lístek.

Bičiště

Líbí se mi příspěvek od Drap – má pravdu,co bylo strvzeno podáním ruky, to bylo svaté, zejména, když se to domluvilo v hospodě. Někde to ještě platí, vím, že např. soudy v Rakousku,když soudí spory,tak se ptají – co bylo domluveno? A zkoumají tuto domluvu. Pak na selský rozum napasují nějaký §. A k otázce: přežitek je oslovení milostpaní, milostpane a jeho jasnosti.Mám obavu, že se to pomalu vrací. Oslovení vaše jasnosti už proběhlo v tv.

briketka10

dnes považuji jako přežitek dvě až tři auta v jedné rodině, nebo jednoho řidiče v jednom autě na silnici../pokud nebydlí na vesnici/
to je hrůza !!
Doplňuji:
špatně jsem to napsala, přežitek je pozůstatek !!
po revoluci co se vše jako rozdalo a nikomu nic nepatří a to není moje ?!
je to nepořádek okolo zahradních domků, lesích na silnicích, příkopech, okolo náspů, kde jezdí vlaky z toho se mi zvedá žaludek..
je to prostě pozůstatek doby, kdy lidé byli zvyklí, že vše patřilo všem a teď maj všude binec..
je jim to jedno skladujou každej krám..
a nejvíc ta lidská povaha !!

jendahun

Jakékoliv náboženství,kně­ze,církev,cír­kevní svatby,křtiny,poh­řby.

eLx

přežitek je tenhle server.. kvalita odpovědí (a otázek, viz tahle) zřídkakdy co k čemu..

led

Slušnosť a dodržiavanie dohody medzi ľuďmi

annas

Ad elx – dala jsem vám bod, měla jsem na mysli obecné tvrzení o Odpovědích, nikoliv konkrétní otázku. Otázku o přežitku nepovažuji za nevhodnou.

anonym

eLx . Třeba otázka tohoto typu je přežitkem ?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-byste-preferovali-po-smrti-proc

briketka10

barbakane a není to přepych nudit se v ráji ? to jsem si totiž myslela, že je přežitek 😁