Zlatý

Co považujete za přežitek v současné době?!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Za mých mladých let platilo slovo a podání ruky bylo jako smlouva u notáře. Bohužel, dnes je to už přežitek

Další odpovědi:

Zlatý

"Obyčejnou" slušnost. Už to není jen pozdrav, ale to, aby mi na ten můj vůbec někdo odpověděl! Pak také nezištnou pomoc a milý úsměv. Hodně mi vadí, že muži málo ctí ženy a nechovají se k nim jako k dámám. Myslím, že by tím pánové zaskočili i ty, které se jako pravé dámy nechovají.
A také bych řekla, že se málo ctí sliby, které si dva lidé dali vzájemně - malicherné neshody se obyvkle řeší nevěrou a rozvody . Snaha vybudovat vztah je asi také pořádný přežitek.

Zlatý

Senát.

Zlatý

Určitě slušnost,jak už hezky psala Damiana,rovněž i úctu a respekt ke starším,často i k rodičům.
Pokora a upřímnost...

Zlatý

Nechci se mýlit, ale většina vámi citovaných odkazů není přežitek, ale spíše tragedie této společnosti a našeho národa. Přežitek je dnes např. kdysi běžně používaný korespondenční lístek.

Bronzový

Líbí se mi příspěvek od Drap - má pravdu,co bylo strvzeno podáním ruky, to bylo svaté, zejména, když se to domluvilo v hospodě. Někde to ještě platí, vím, že např. soudy v Rakousku,když soudí spory,tak se ptají - co bylo domluveno? A zkoumají tuto domluvu. Pak na selský rozum napasují nějaký §. A k otázce: přežitek je oslovení milostpaní, milostpane a jeho jasnosti.Mám obavu, že se to pomalu vrací. Oslovení vaše jasnosti už proběhlo v tv.

Zlatý

dnes považuji jako přežitek dvě až tři auta v jedné rodině, nebo jednoho řidiče v jednom autě na silnici../pokud nebydlí na vesnici/
to je hrůza !!
Doplňuji:
špatně jsem to napsala, přežitek je pozůstatek !!
po revoluci co se vše jako rozdalo a nikomu nic nepatří a to není moje ?!
je to nepořádek okolo zahradních domků, lesích na silnicích, příkopech, okolo náspů, kde jezdí vlaky z toho se mi zvedá žaludek..
je to prostě pozůstatek doby, kdy lidé byli zvyklí, že vše patřilo všem a teď maj všude binec..
je jim to jedno skladujou každej krám..
a nejvíc ta lidská povaha !!

Bronzový

Jakékoliv náboženství, kněze, církev, církevní svatby,křtiny,pohřby.

Bronzový

přežitek je tenhle server.. kvalita odpovědí (a otázek, viz tahle) zřídkakdy co k čemu..

Zlatý

Slušnosť a dodržiavanie dohody medzi ľuďmi

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Ad elx - dala jsem vám bod, měla jsem na mysli obecné tvrzení o Odpovědích, nikoliv konkrétní otázku. Otázku o přežitku nepovažuji za nevhodnou.

Zlatý

barbakan

eLx . Třeba otázka tohoto typu je přežitkem ?

http://www.odpovedi.cz/…

Zlatý

briketka10

barbakane a není to přepych nudit se v ráji ? to jsem si totiž myslela, že je přežitek :-D

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.