Avatar uživatele
anonym

Co považujete za přežitek v současné době?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, poa.li, Andělé, johana 56, dědapetr, Drap, Damiana, briketka10, Illines před 4439 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Za mých mladých let platilo slovo a podání ruky bylo jako smlouva u notáře. Bohužel, dnes je to už přežitek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

„Obyčejnou“ slušnost. Už to není jen pozdrav, ale to, aby mi na ten můj vůbec někdo odpověděl! Pak také nezištnou pomoc a milý úsměv. Hodně mi vadí, že muži málo ctí ženy a nechovají se k nim jako k dámám. Myslím, že by tím pánové zaskočili i ty, které se jako pravé dámy nechovají.
A také bych řekla, že se málo ctí sliby, které si dva lidé dali vzájemně – malicherné neshody se obyvkle řeší nevěrou a rozvody . Snaha vybudovat vztah je asi také pořádný přežitek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Senát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Určitě slušnost,jak už hezky psala Damiana,rovněž i úctu a respekt ke starším,často i k rodičům.
Pokora a upřímnost…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Nechci se mýlit, ale většina vámi citovaných odkazů není přežitek, ale spíše tragedie této společnosti a našeho národa. Přežitek je dnes např. kdysi běžně používaný korespondenční lístek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bičiště

Líbí se mi příspěvek od Drap – má pravdu,co bylo strvzeno podáním ruky, to bylo svaté, zejména, když se to domluvilo v hospodě. Někde to ještě platí, vím, že např. soudy v Rakousku,když soudí spory,tak se ptají – co bylo domluveno? A zkoumají tuto domluvu. Pak na selský rozum napasují nějaký §. A k otázce: přežitek je oslovení milostpaní, milostpane a jeho jasnosti.Mám obavu, že se to pomalu vrací. Oslovení vaše jasnosti už proběhlo v tv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

dnes považuji jako přežitek dvě až tři auta v jedné rodině, nebo jednoho řidiče v jednom autě na silnici../pokud nebydlí na vesnici/
to je hrůza !!
Doplňuji:
špatně jsem to napsala, přežitek je pozůstatek !!
po revoluci co se vše jako rozdalo a nikomu nic nepatří a to není moje ?!
je to nepořádek okolo zahradních domků, lesích na silnicích, příkopech, okolo náspů, kde jezdí vlaky z toho se mi zvedá žaludek..
je to prostě pozůstatek doby, kdy lidé byli zvyklí, že vše patřilo všem a teď maj všude binec..
je jim to jedno skladujou každej krám..
a nejvíc ta lidská povaha !!

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Jakékoliv náboženství,kně­ze,církev,cír­kevní svatby,křtiny,poh­řby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

přežitek je tenhle server.. kvalita odpovědí (a otázek, viz tahle) zřídkakdy co k čemu..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Slušnosť a dodržiavanie dohody medzi ľuďmi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad elx – dala jsem vám bod, měla jsem na mysli obecné tvrzení o Odpovědích, nikoliv konkrétní otázku. Otázku o přežitku nepovažuji za nevhodnou.

před 4439 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

eLx . Třeba otázka tohoto typu je přežitkem ?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-byste-preferovali-po-smrti-proc

před 4439 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

barbakane a není to přepych nudit se v ráji ? to jsem si totiž myslela, že je přežitek 😁

před 4439 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek