poa.li

Co považujete za hlavní důvod převažující nespokojenosti ve společnosti? Díky..

Nejlepší odpověď
Drap

Závist a podobné věci jsou jedna věc, samozřejmě že nepěkná a nepříjemná.
Myslím však, že dalším velkým důvodem pro tuto nespokojenost je i značná absence sociálních jistot, na druhé straně korupce, machinace. Téměř každý den ve zprávách slyšíte o velkých podvodech , daňových únicích a podobně. K tomu se přidává u spousta lidí nedostatek finančních zdrojů a podobně. Vláda očividně nemá, dlouhodobou, pozitivní a udržitelnou vizi. Takže se ani neni moc čemu divit.
Samozřejmě těch důvodů by se našlo ještě mnohem více.

Další odpovědi
Terryle

Strach a závist.
Lidi se až na výjimky nemaj vyloženě špatně, ale záviděj ostatním, že se maj líp. Děti v tom vyrůstaj taky, záviděj si pak navzájem, rodiče jim kupujou drahý věci, aby se nemusely stydět před kamarádama… a začarovanej kruh se motá dál.
V poslední době asi je i strach z toho, že bude hůř.
A pochopitelnej vztek na to, jak se u nás zachází s mocí a s penězma.

Když nad tím tak přemejšlím, tak nejlíp to vystihuje písnička od paní Kubišové: „Zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať pominou, ať už pominou…“

Bičiště

A jak se ta převažující nespokojenost projevuje? Navenek není nic vidět.Nikdo proti ničemu zjevně nevystupuje. Jak to řekl pan prezident na Nový rok – auta tu nehoří, výkladní skříně nikdo nevytlouká.
Česká společnost neumí svoji nespokojenost ventilovat,jen brbláním u piva a podřízením se realitě. Ale díky tomu jsme nakonec v tomto prostoru přežili.Při nátlaku se ohnuli jako zválcovaná tráva a nakonec zase vztyčili. Možná, že tu někdo rozvine výrok jednoho pána, o ohnutém proutku, který ale když může, tak švihne – tak charakterizoval ten padouch českou povahu.

mosoj

Mně nejvíce vadí , že se stát zbavuje zodpovědnosti za svoje obyvatelstvo. Vždyť ono
vlastně tvoří základ státu.
Takové školství, zdravotnictví, vojsko a také kultura !!! nejde uvolnit celé do soukromého vlastnictví. A do péče o obyvatelstvo patří i zdravé sociální jistoty a hlavně nárok na práci!!!. Ta je totiž základ ekonomiky a tedy i státu. Zde by měli být zástupci státu nejaktivnější.

Jinak souhlas s Terylle!

MK44

Opuštění ideje sociálního státu, rozvírající se sociální nůžky, korupce a defraudace ve velkém, boje mocenských klik, na které doplácejí nejvíc ti, kteří se mohou nejmíň bránit. Když se, například v hospodě, začnou „nejsilnější“ jedinci prát, taky se nerozhlížejí, zda vám nepřevrhli stůl nebo jestli zrovna šlapou po vaší tašce nebo po vašem dítěti. Dostali by totiž od protivníka do nosu. Stejně tak ten, jehož primárním zájmem je utajit svoje zlodějny a získat na druhé něco, čím je přitisknout ke zdi, nemá čas zabývat se, jen namátkou, tím, jak se exekutoři chovají vůči těm, kteří nemají na právníky, tím, jak se kdo může uplatnit na trhu práce, zda bude mít na léky apod. A příklady táhnou. Ve společnosti, kde nejsou v úctě skromnost, poctivost a ohleduplnost a nejsou podporovány jejími správními ale i společenskými mechanismy a naopak, kde se vyplácejí, byť z krátkozrakosti, nebo pod hrozbou nedávají jinou alternativu, rvavost, vychytralost a hrubost, nemůže být dobrá nálada. Otázka je, čeho je taková „nespokojenost ve společnosti“ předzvěstí…