Avatar uživatele
annas

Co považujete v životě za zázrak? Dají se mezi něj zařadit i uvedená tvrzení?

Zázrak je, když silní dovedou ochrání slabé, když se radujeme z maličkostí, když se řídíme zásadami, které necítíme jako okovy, když se nenecháme zdolat vztekem, když to, co umíme, dovedeme předat dál, když jsme trpěliví …

Život je zázrak, protože je neopakovatelný. Jeho konec neovlivníme, ale můžeme ovlivnit jeho průběh …

Děkuji za vaše názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, dudu, vagra, Andělé, dědapetr, anonym, fcoop, Sarrow před 4529 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

No – to co je zde uvedeno jako příklady,i když s otazníkem,mi připadá jako normální stav věcí,tedy – tak by to MĚLO být.
Ale není.
Asociace – „Desatero“.

I ten poslední grázl ví,třeba jen podvědomě,co je správné, co je slušné – a co ne.

A-----„Život je zázrak, protože je neopakovatelný“–o tom by se dalo hovořit až do bezvědomí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Andělé

Milá Annas,krásná tvrzení…:-)
Zrovna ted jsem prodělala malý zázrak.. Uvařila jsem čokoládový pudink s banánem,navrch šlehačku,jedli jsme ho ještě horký…hotový zázrak..:-))

V prvním odstavci jsou hluboké vlastnosti,až ctnosti…Všichni se životem učíme,postupně zrajeme a všeho,čeho se nám podaří dosáhnout,je zázrak.
Zázrak je,i když se umíme radovat z maličkostí,z dru­hých,ze všeho,co nás činí být dobrem…u mě je zázrak i to,když ocením samotu a necítím se osamělá…,když od Vás Annas čerpám moudro,když tu -iv- rozdává radost…:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Zázraky jsou pro mě to,co dokáže vytvořit sama příroda.Nádherná místa na světě(vodopády,hory a jiná krásy,které berou dech)zázrak je opravdu tenhle svět a my v něm.Ostatní malé zázraky přináší život sám,každý vidí ten svůj jinak a v něčem jiném.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Svých 15 minut slávy v životě. Zdárné ukončení studia na VŠ, promoce, návrat ve zdraví z vojny a první zaměstnání. Okamžikem pádu starého režimu (1989) jedna pohroma stíhá druhou. Výpovědi, nezaměstnanost, šikany, deptání, stres, beznaděj, černá budoucnost, chudoba ve stáří, exitus na lavičce v parku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Souhlasím s poslední větou, že život je zázrak......
Jinak pro mě je zázrak ,když se stane něco nečekaného ,něco co mě naprosto vykolejí ...../v dobrém slova smyslu/

Ten první odstavec …tak tyto věci by měli být běžné – nechápu je jako zázrak . Ty přináší denní život a jsou jeho součástí a beru je jako fakt a prokázání dobré služby a pomoci druhým .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Za zazrak povazuji , ze se ME narodili inteligentni a sportovne zalozeni synove.. ( no … , vlastne maji jeste sveho tatu ) .. 🙂 a jinak bez legrace : Navstivila jsem v zivote uz hodne velmi chudych statu , kde i boty s tkanickou jsou vlastne takovym zazrakem. ☹ -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Určitě, neni toho moc co dodat.
Když je člověk svědkem nového života, jakéhokoli – rostliny, zvířete člověka---tak vždy hledí v němém úžasu. To je přece zázrak. Ale taky každý výáchod i západ slunce, čistý potok, procházka lesem, každé nové ráno a třeba i jen každý úsměv. Život je plný zázraků a sám je asi ten největší i se všemi problémy které taky přináší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Andělé, děkuji za milá slova, až se pýřím, tolik chvály si nezasloužím. Jsem ráda, že Vás mé otázky těší a vedou k zamyšlení.

Iv je na rozdíl ode mne optimistka a snaží se do dění na Odpovědích vnášet pohodu…

před 4529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Annas,vůbec nemáte zač 🙂 Vy si to opravdu upřímně zasloužíte. Mě a určitě ne jen mě,moc těší,že Vás nepřestalo bavit,nám moudro rozdávat. Já si toho moc vážím,pořád se mám čemu učit a nad čím přemýšlet. Hodně mě to baví. Není dne,kdybych si na Vás i na -iv- nevzpoměla a něčemu se nepřiučila. Také nejsem vždy optimistka,ale -iv- je radost sama a máte pravdu,vnáší sem pohodu.
Děkuji,že tu s vámi oběma,i ostatními můžu být…:-)

před 4529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Andele, asi zacnu vybirat penize. ! 🙂

  • iv-

před 4529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

  • iv- a já Vám budu dělat pokladníka 🙂

před 4529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

🙂

před 4528 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek