annas

Co považujete v životě za zázrak? Dají se mezi něj zařadit i uvedená tvrzení?

Zázrak je, když silní dovedou ochrání slabé, když se radujeme z maličkostí, když se řídíme zásadami, které necítíme jako okovy, když se nenecháme zdolat vztekem, když to, co umíme, dovedeme předat dál, když jsme trpěliví …

Život je zázrak, protože je neopakovatelný. Jeho konec neovlivníme, ale můžeme ovlivnit jeho průběh …

Děkuji za vaše názory.

Nejlepší odpověď
fcoop

No – to co je zde uvedeno jako příklady,i když s otazníkem,mi připadá jako normální stav věcí,tedy – tak by to MĚLO být.
Ale není.
Asociace – „Desatero“.

I ten poslední grázl ví,třeba jen podvědomě,co je správné, co je slušné – a co ne.

A-----„Život je zázrak, protože je neopakovatelný“–o tom by se dalo hovořit až do bezvědomí.

Další odpovědi
Andělé

Milá Annas,krásná tvrzení…:-)
Zrovna ted jsem prodělala malý zázrak.. Uvařila jsem čokoládový pudink s banánem,navrch šlehačku,jedli jsme ho ještě horký…hotový zázrak..:-))

V prvním odstavci jsou hluboké vlastnosti,až ctnosti…Všichni se životem učíme,postupně zrajeme a všeho,čeho se nám podaří dosáhnout,je zázrak.
Zázrak je,i když se umíme radovat z maličkostí,z dru­hých,ze všeho,co nás činí být dobrem…u mě je zázrak i to,když ocením samotu a necítím se osamělá…,když od Vás Annas čerpám moudro,když tu -iv- rozdává radost…:-)

anonym

Zázraky jsou pro mě to,co dokáže vytvořit sama příroda.Nádherná místa na světě(vodopády,hory a jiná krásy,které berou dech)zázrak je opravdu tenhle svět a my v něm.Ostatní malé zázraky přináší život sám,každý vidí ten svůj jinak a v něčem jiném.

lexx

Svých 15 minut slávy v životě. Zdárné ukončení studia na VŠ, promoce, návrat ve zdraví z vojny a první zaměstnání. Okamžikem pádu starého režimu (1989) jedna pohroma stíhá druhou. Výpovědi, nezaměstnanost, šikany, deptání, stres, beznaděj, černá budoucnost, chudoba ve stáří, exitus na lavičce v parku.

hanulka11

Souhlasím s poslední větou, že život je zázrak......
Jinak pro mě je zázrak ,když se stane něco nečekaného ,něco co mě naprosto vykolejí ...../v dobrém slova smyslu/

Ten první odstavec …tak tyto věci by měli být běžné – nechápu je jako zázrak . Ty přináší denní život a jsou jeho součástí a beru je jako fakt a prokázání dobré služby a pomoci druhým .

anonym

Za zazrak povazuji , ze se ME narodili inteligentni a sportovne zalozeni synove.. ( no … , vlastne maji jeste sveho tatu ) .. 🙂 a jinak bez legrace : Navstivila jsem v zivote uz hodne velmi chudych statu , kde i boty s tkanickou jsou vlastne takovym zazrakem. ☹ -iv-

Drap

Určitě, neni toho moc co dodat.
Když je člověk svědkem nového života, jakéhokoli – rostliny, zvířete člověka---tak vždy hledí v němém úžasu. To je přece zázrak. Ale taky každý výáchod i západ slunce, čistý potok, procházka lesem, každé nové ráno a třeba i jen každý úsměv. Život je plný zázraků a sám je asi ten největší i se všemi problémy které taky přináší.

annas

Andělé, děkuji za milá slova, až se pýřím, tolik chvály si nezasloužím. Jsem ráda, že Vás mé otázky těší a vedou k zamyšlení.

Iv je na rozdíl ode mne optimistka a snaží se do dění na Odpovědích vnášet pohodu…

Andělé

Annas,vůbec nemáte zač 🙂 Vy si to opravdu upřímně zasloužíte. Mě a určitě ne jen mě,moc těší,že Vás nepřestalo bavit,nám moudro rozdávat. Já si toho moc vážím,pořád se mám čemu učit a nad čím přemýšlet. Hodně mě to baví. Není dne,kdybych si na Vás i na -iv- nevzpoměla a něčemu se nepřiučila. Také nejsem vždy optimistka,ale -iv- je radost sama a máte pravdu,vnáší sem pohodu.
Děkuji,že tu s vámi oběma,i ostatními můžu být…:-)

anonym

Andele, asi zacnu vybirat penize. ! 🙂

  • iv-

Andělé

  • iv- a já Vám budu dělat pokladníka 🙂

anonym

🙂