misak25

Co považujete,jaký je pro turisty hlavní důvod návštěvy Nepálu?

Řekli by jste spíše chrámové náměstí nebo jezero Phewa? Pokud máte další podobná zajímavá místa,prosím,na­pište,děkuji. ;)

Nejlepší odpověď
marci1

„Nejposvátnější místa se stupami a barevnými modlitebními praporky, starobylé hinduistické a buddhistické chrámy a paláce, 7 památek UNESCO (Buddhovo rodiště Lumbini, údolí Káthmándú, národní parky Chitwan a Sagarmatha s levharty, medvědy, nosorožci a mnoha druhy vzácného ptactva a motýlů). Trekking pod Anapurnami, divoké řeky, rýžová pole, kouzelné místo Pokhara, vyhlídkové lety z Káthmándú k nejvyší hoře světa Mt. Everest, projíždky na slonech v džungli národních parků.“
Doplňuji:
http://www.si­amtravel.cz/cz/ne­pal.html?utm_sou­rce=adwords&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=ne­pal&utm_conten­t=nepal&gclid=COW­N1oSZ-MICFeKWtAodfjEAEQ

Další odpovědi
zjentek

Hlavním důvodem by mělo být a také je (ať už nevědomě) obohacení své vlastní duše, či ducha ..jak kdo chce.
Myslíš český turisty? Převážná většina čechů (řekněme 90% z celku), které jsem tam potkal, by se dala rozdělit na dvě skupiny. Jedna z nich měla za primární cíl chodit po kopečkách (Pokhara) a ta druhá primárně vyhledávala drogy (Kathmandu)

lota

Řekla bych, že jsou to buď horolezci – tedy důvod nějaký sportovní výkon – trek, zdolání hory; nebo lidé duchovního zaměření, které láká místní kultura, náboženství, filosofie.