Petrejk

co použít mimo na perlinku na fasádu, aby dům zůstal prodyšný, dle informací lepidlo dům uzavře

Nejlepší odpověď
mosoj

Máte zcela pravdu !!! Tuto skutečnost firmy ani zákazníci moc slyšet nechtějí.
Bohužel použití stěrky se při aplikaci perlinky nevyhnete. Je ale třeba hledat v technických listech takovou, která má prodyšnost menší než 20 mí ( řecké písmeno). Na stěrku jako konečnou úpravu potom použít pouze štuk nebo strukturovanou tenkovrstvou vápenocementovou omítku. Nikdy bych nepoužil syntetické omítky ta totiž prodyšná také není. A to nemluvím o různých silikonových omítkách a barvách.
S použitím takovýchto materiálů se musí počítat již při stavbě. Na starší domy se nehodí.
Doplňuji:
Prosím neplést silokonové a silikátové dohromady !!
Silikátová omítka je vápenocementová.

Další odpovědi
StavbyVysoc.

nesohlasím technické omítky právě mají napomáhat prodyšnosti pouze akrylátová omítka uzavírá to ano ale silikonové a silikátové podporují prodyštnost jinak nejvíce uzavírá stavební lepidlo ale je běžně dostupný materiál myslím že k02. potřeba se optat má vlastnosti lepidla co se týče struktury a metody nanášení ale je prodyšná poptejte se ve stavebninách a paradoxně je levnější… perlince se není radno vyhýbat slouží jako armování na podporu soudržnosti aplikované vrstvy bez ní vám fasáda popraská
Doplňuji:
for mosoj já si je nepletu ale mají stejné vlastnosti psal sem silikátové a nebo silikonové jako že obě jsou prodyšné akrylát ne

Děda Louda

Mimo můžeš použít cokoli nebo něco jiného. S domem si nech poradit odborníky.

Michálek1245

A proč nechcete dávat perlinku? To je v tom nějaký problém? Zase tak moc to nestojí. No, samozřejmě lepidlo je prostě uzavřená věc. Možná by k tomu mohla pomoct injektáž zdiva svépomocí od http://injektaz-zdiva-svepomoci.cz/ ale vždycky to bude trochu výstřel na slepo a bude se to muset vyzkoušet. Každopádně přeji hodně štěstí v projektu! :)

veselator1

Ano, toto by mohlo být řešení, nicméně si myslím že stejně je nejzásadnější vhodně zvolená omítka. Jak tu někdo zmiňoval, silikonové omítky „uzavírací“ vlastnosti nemají a jsou velmi prodyšné, takže podle mě by právě toto bylo asi nejlepší řešení. Příkladem takové silikonové fasádní omítky může být například toto – https://baumit­.cz/reseni/fa­sadni-omitky-a-barvy/premiova-silikonova-fasadni-omitka-a-barva