Lucka1985

Co použít, aby pes neměl tolik klíšťat?

Spreje nefungují. Slyšela jsem o nějakém přípravku, co se psovi vetře do kůže… Pomáhá to?

Nejlepší odpověď
Lenka

Já mám doma pejska a kupuji mu u veterináře pipetu frontline. Píšou že pipeta účinkuje 4 týdny, ale náš pes je bez klíšťat a blech asi tak kolem 3 měsíců po použití.

Další odpovědi
Mandarinka

Antiparazitní obojek pro psa Kiltix. Účinně chrání proti blechám a klíšťatům po dobu 7 měsíců. Účinkuje v klidu i v pohybu zvířete. Odkaz pro bližší info ve zdroji.

Zdroj: http://www.psi­centrum.cz/sto­re/goods-6004-45-kiltix-obojek-66-cm.html

Dandi

Antiparazitní obojek pro psa Kiltix nebo frongline – obojí nám zabralo.

alenka901

uřčitě vodička za krk ta je nejlepší,koupíš jí v lékárně

makyna

uřčitě vodička za krk ta je nejlepší,koupíš jí v lékárně MA TO VYZKOUŠENÝ

Fridolinek

My používáme obojek + sprej. Takhle se nám to osvědčilo nejlíp. Dřív jsme měli jenom obojek, ale stejně vždycky nějaké klíště přinesl. Tak jsme to zkombinovali a je to ok, ikdyž 2× po něm už klíště lezlo, nikdy se ale nezakouslo.

lakroa

nejlepší variantou je požít všechny formy- obojek, kapání za krk a sprej ale zároveň nejdražší a když Vám pejsek proběhne hnízdem klíštat nepomůže nic, já už jsem boj s nimi vzdal a raději jsem si koupil kleštičkyna snadné vyndavání

gillan

Frontline nepomáhá? Tomu nevěřím, je třeba ho důkladně vetřít do srsti a pak nejméně 24 hodin psa nekoupat.