Avatar uživatele
Petunka17

Co potřebuju k set-to-boxu??

ahoj, potřebovala bych poradit.doma máme připojenou kabelovku,ale chtěli bysme ušetřit nějakou tu korunu měsíčně a napadlo mě, koupit set-top-box. Jen nevím jestli lze sledovat programy jen pomocí boxu a nebo zda k tomu potřebuju právě kabelovku, satelit …atd. Poradíte prosím?? pozn. mám starší tv
Doplňuji:
takže kabelovku budu tak jako tak stejně potřebovat??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 4381 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
IK

Na set-top-box (DVB-T) a svou anténu (může být i pokojová) chytíš jen volně šiřitelné programy, (jaké to budou vědět sousedi).
Kabelovku bys na svůj set-top-box mohla přijímat jen pomocí jejich karty, což možné je (ne každý má slot pro kartu) ovšem mírně komplikované a ušetříš za pronájem jejich přístroje to se ti moc nevyplatí. Počítej s tím, že kabelové vysílání mnohem méně podléhá rušivým vlivům. Že set-top-boxů je řada druhů a např. EPG se na nich různě zobrazuje…to už se ti vyplatí našetřit na dobrou digitální TV se slotem na kartu
Doplňuji:
set top box potřebuješ jen k analogové TV tedy starším typům, nové mají digitální přijímač vestavěný.

Upravil/a: IK

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Hlada Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
geoorg

K set top boxu stačí pouze kabely, klidně i starší televize a pro pohodlí i dálkový ovladač 😉 A vlastně ještě nějakou anténu, měla by stačit i stolní, ale samozřejmě čím větší, tím lepší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

jestli máš novou televizi Lcd, plazmu nebo led, tak ty mají snad všechny už ten box v sobě, a postačí ti jen nějaká anténa. Já to tak taky chytám, mám jen malou anténku co byla přiložena k tv kartě k noťasu.
Doplňuji:
já kabelovku nemám!!! box co koupíš v obchodě je nalazený ná DVB, ten od kabelovky je nalazený DVC. Já mám na box DVB zapojenou anténu a hraje to bez kabelovky.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Toto zařízení slouží u kabelovky či satelitu k možnosti sledovat více TV kanálů. Jenže ty si musíš nejdříve zaplatit a pak ti poskytovatel dodá onen STB, jiný STB ti nijak nepomůže.
Doplňuji:
Pokud nemáš nic, jen starou TV, STB slouží k příjmu dnes již digitálního signálu.
Máš-li kabelovku, případně satelit, slouží to k příjmu více (u kabelovky) signálů, u satelitu je to při staré televizi navíc přímo podmínkou.
Vše ostatní platí jak jsem napsal dříve.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

K set-to-boxu potřebuješ televizi a scatr kabely. Toť vše. Mám ho taky. Spokojená jsem.
Doplňuji:
Promiň, zapomněla jsem – anténu. Já mám pokojovku a v poho.
Do set-to-boxu šoupnu flash a i nahrávám a pak přehrávám.
Pokoj. anténa za 500 Kč a set-to-box za 900 Kč. Loni.
Je tp nepodstatné, ale jsou tam i nějaké hry :).

Upravil/a: terry

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Set tob box, bych v dnešní době neřešil, sotva koupíš stb, tak ti odejde TV, takže bych to nechal dojít a řešil bych to až poté, kolik platíš za nynější kabelovku, to je také podstatné vědět, aby sis mohla udělat obrázek, jestli má smysl přejít, k jinému poskytovateli.
Nehledě k tomu, že se časem chystá platforma DVB-T2, která bude umět kompresi MPEG-4, na které jedou skoro všechny HD programy, takže bych počkal (testy již začaly, celoplošné rozšíření tak 2 – 3 roky).
Doplňuji:
A co se týče pokojové antény, tak ta funguje jenom do pár km od vysílače, jestli bydlíš od vysílače trochu dál, tak na pokojovku zapomeň, tam se už používají směrové antény, nebo síta, které mají větší zisk. Já mám tuto: http://www.om­ko.cz/antena-dvb-t-ikusi-zelena-17db/ a je supr.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
IK

Kabelovku nebudeš potřebovat pokud ti stačí volně šiřitelné programy které chytíš. Tady je to ČT1,ČT2,ČT24, nova, prima..ještě asi něco, záleží na dostupnosti příjmu u vás

před 4381 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek