sarinks258

Co potřebuju,abych byla redaktorkou?

Ahojky,chci se zeptat.Je mi 13 let a zatím mám ještě čas,ale přemýšlím,že bych byla redaktorkou v časopise.Co na to potřebuju?A jakou školu bych potřebovala?

Nejlepší odpověď
anonym

Logicky budeš potřebovat žurnalistiku.
Nelogicky je mnoho redaktorů, kteří tuto školu neabsolvovali, ale mají buďto výrazný talent nebo protekci nebo výdrž a vytrvalost.
Další prostor k uplatnění se nachází v publikování odborných materiálů.
V každém případě se hodí nějaká praxe, ještě před tím než se rozhodneš
o studiu na VŠ. Zvol si SŠ humanitního směru. Nic z toho ale není podmínka.
Psát můžeš koneckonců i jako veterinářka (např.).

Další odpovědi
kamila44444

Žurnalistiku.. Měla bys umět správně psát, psát na počítači, psacím stroji atd

Orange

Školu nepotřebuješ žádnou, potřebuješ trénovat psaní, umět pořádně česky a také by bylo dobré číst kvůli slovní zásobě. Pak už jen štěstí a někam se procpat. Studovat na to školu je hloupost.