shannen

Co potřebuji vědět k vydání vlastní knihy?

V jakém formátu se odevzdává text nakladateli? A4, A5…? Mohu použít oboustranné zarovnávání, když se při něm v textu tvoří různě velké mezery? A formát .doc, nebo .pdf? Mám např. ilustrace do textu vkládat hned, nebo je možné je dodat zvlášť? Děkuji moc za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít i starší odpovědi, třeba se dovíte i něco navíc.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vyd%C3%A1n%C3%AD%20­knihy

Další odpovědi
anonym

Musíš vědět především kolik Kč tě to bude stát. U té firmy, u které budeš chtít tuto sumu utratit se dozvíš veškeré náležitosti.

EliškaG

První je třeba si ujasnit zda budeš vydávat samizdatem a nebo zda o tvoji knihu bude mezi nakladateli zájem a vydají ji v jejich režii. Jinak se text počítá na tzv normostrany atd… obrázky se posílají zvlášť. dobrý web je tento: http://vldyk.sweb­.cz/
autor vydal již knížku a popisuje tam v sekci „Jak vydat knihu“ jak na to. Doporučuji tento web prosudovat – hodně ti řekne.