KOLMIX

Co potřebuji pro práci jako učitelka MŠ?

Prosím Vás, otevírá se u nás nová mateřská školka a žena by se chtěla ucházet o práci učitelky ve školce. Povoláním je ale dětská zdravotní sestra (jenže to nemůže dělat, protože nemá po mateřské nasbírány potřebné kredity).

Neví někdo, jestli na práci učitelky v MŠ stačí mít pedagogické minimum, nebo se musí něco ještě studovat? Nebo je na to nějaký rekvalifikační kur­z?

Nejlepší odpověď
anonym

Pro praci v MS urcite potrebuje vase zena pedagogicke minimum,ktere lze urcite studovat pri zamestnani,ze sveho okoli znam 2 zdrav.sestry,kte­re dnes pracuji ve skolstvi,jedna v MS,ta ale umela hrat na klavir,coz pry byla vedle vzdelani na SZS take jistou prednosti,nicmene bych se informovala na vasem skolskem odboru,kde vam informace podaji i o konanem vyberovem rizeni.

Další odpovědi
mili

Dříve se vyžadovalo čtyřleté pedagogické vzdělání pro učitelky MŠ.Doufám že i nyní bez pedagogické školy není možné tuto práci vykonávat.Vím že i obor vychovatelka či dětská sestra toto nahrazoval.Jsou to příbuzné obory,také s maturitou.Moje sestra musela hrát na hudební nástroj,absolvovat kurz logopedie a učila v MŠ 35 let.