TONICK

Co potřebuji na cestu do Rakouska?

Ahoj, plánuji cestu do Vídně (mimo dálnice) a nevím jaké všechny doklady teď na hranicích budu potřebovat když jsme v té EU :D ;)
Doplňuji:
A jak je to prosím s osobami pod 18/15 let? 15–18 jim dle Vašich odpovědí nejspíš také bude stačit jen OP, ale co U15? Díky ;)

Nejlepší odpověď
mosoj

Občanský průkaz a nejlépe zdravotní připojištění + klasické doklady k autu.
Doplňuji:
To zdravotní připojištění nepodceňuj, stojí to pár korun a v případě zdravotních potíží nebo úrazu jsou náklady velké.

Další odpovědi
Děda Louda

Dobré boty a raneček buchet.

anonym

Pro cestování v Schengenském prostoru potřebuješ naprosto tytéž doklady, jako pro cestování po Česku – pro osobu (OP nabo pas, příp. řidičák) i auto (zelená karta a malý techničák). A nebudeš je potřebovat na hranicích (jen při případné kontrole) – hraniční kontroly jako takové už neexistují.
Doplňuji:
Pro všechny osoby (i pod 18, resp. 15 let) platí tytéž požadavky – minimálně musí mít doklad totožnosti – pas nebo OP.
OP (i pas) lze vyřídit i pro dítě mladší 15 let, žádost podává zákonný zástupce a je k ní potřeba rodný list dítěte. OP má vůči pasu výhodu nižšího poplatku (tuším 50,– Kč vůči 100,– Kč), výhodou pasu naopak je možnost cestování i mimo Schengenský prostor.

Chenda.

Ahoj na cestu do Rakouska za normálních okolností stačí jen občanský průkaz. Nyní je potřeba sledovat navíc opatření a podmínky pro cestování v souvislosti s covidem, které se bohužel pořád mění. Jinak co se týče Rakouska, my jsme vloni byly u jezera Atterského jezera tady https://atter­see.cz/ kde píší případně i o tom, kde se v Rakousku ubytovat, jaké výlety tam podniknout a spostu dalších tipů, takže před cestou doporučuji i něco takového přečíst. Tedy pokud tam jedete s rodinou za účelem rekreace :)

jan.simecek

Všechny doklady, rozhodně se každého připojistit cestovním pojištěním. Osobně vždy sjednávám u ERV http://www.er­vpojistovna.cz/cs/ces­tovni-pojisteni