beruska009

Co potřebuji k založení cukrárny-kavárny ( povolení, úřady…)

Dobrý den,
Prosím zkušené lidi o radu.
Chci si otevřít svou vlastní cukrárnu-kavárnu, do teď jsem 6let pracovala v cukrárně jako vedoucí prodejny, takže zkušenosti mám, ale bohužel nemám zkušenosti jak začít.
Mám najité prostory, kde dříve byla drogerie, chci to předělat a otevřít si cukrárnu. Zákusky atd by mi vozili moji dodavatelé, já bych jen prodávala, vařila kávy, poháry atd. možná výrobu rychleho občerstvení jako je párek v rohlíku, jednohubky,chle­bíčky, to ale dle prostor, zda se to tam vše vleze.
Nyní jsem na pracovním úřadě, z cukrárny předešlé jsem odešla, co bych měla jako první udělat? mám první vyřídit si živnost a kam pak jít? změnit prostory? z kama potřebuji patřičná povolení? vím že potřebuji to mít vše schválené od hasiču, stav. úřadu a hygieny
Z toho začátku mám strach a vůbec netuším, jak a kde začít.
děkuji za rady

Nejlepší odpověď
anonym

Když si přečtež obsah odkazu, pochopíš…
http://finance­.idnes.cz/cukrar­na-je-jen-pro-otrle-podnikatele-nez-ji-otevrete-hodne-se-nabehate-1m3-/podnikani.as­px?c=A100421_112629_za­mestnani_hru
Doplňuji:
… přečteš…

Další odpovědi
Drap

Na úpravu prostorů bude třeba mít souhlas hygieny. Oni ti i řeknou, jak by vše mělo vypadat. Nelze zevšeobecnit. Různé hygienické stanice mívají různé požadavky. Jako další věc vyřídit živnost a začít.