Kwika13

Co potřebuji k učitelce v mateřské školce?

Chtěla bych se zeptat na jakou školu bych měla jít co bych k tomu měla umět a podobně sem sice v 8. třídě ale už se ohlížím co budu dělat.

Nejlepší odpověď
annas

Učitelství pro mateřské školy se studuje na střední pedagogické škole. Kromě přijímacích zkoušek (rozhodne škola, budou-li se zkoušky konat či budou-li přijímat žáky do určitého prospěchu bez přijímacích zkoušek) je třeba prokázat zdatnosti z hudební, tělesné a výtvarné výchovy, rétoriky (mluveného projevu). Důležitý je dobrý zdravotní stav.
Chcete-li působit v MŠ, zaměřte se (kromě učení ve škole) na zmiňované praktické dovedností.

Další odpovědi
Nuk nuk

Pro práci v MŠ je nejvhodnější projít střední pedagogickou školu, obor předškolní výchova.
Pokud zrovna vybraná škola nevyhlásí nábor bez přijímacích zkoušek, bude Tě kromě klasických přijímaček, jako na kteroukoliv jinou školu, čekat ještě talentová zkouška. Ta (pokud se něco nezměnilo) se bude skládat ze zkoušky z výtvarné výchovy, hudební výchovy, tělocviku a mluvebého projevu (my jsme měli krátce vyprávět a chtěli po nás přednes básně).

wenda

tedka jdu taky… a obor to je volný čas. nechod na lyceum(to je na učitelku do školy)