verunka483

Co potřebuji k tomu, abych se naučila hrát na kytaru? Je nezbytně nutné umět noty??

A je pravda, že pak máte ztvrdlé polštářky na prstech? Pokud ano, jde tomu nějak předejít? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Na doprovod při zpěvu někde u ohně ti stačí naučit se pár akordů.Noty umět nemusíš-já chodila několik let na kytaru do „hudebky“ a mimoškolní hraní nebylo nic moc- vlastně jsem hrála podle not,to co jsem zpívala,takže k ohni to moc nebylo,přešel kluk co uměl 3 akordy a byl král.Znalost not se mi hodila mnohem později v kapele,protože jsem tam byla jediná,kdo tyto znalosti měl.A ve škole se naučíš i mnoho jiných věcí,jako rozepisovat partitury atd. Jinak-až začneš cvičit,budeš se těšit na to až ti bříška prstů ztvrdnou-do té doby to dost bolí…:D

Další odpovědi
Drap

Záleží také na tom, jak moc chceš umět a co chceš hrát. Pro běžné hraní pro raqdost či pro přátele neni znalost not podmínkou. Bříška prstů ztvrdnou od hraní, kdy se omačkávájí od strun.Ničemu to nevadí. Pokud by ti to dělalo problém, tak si pořiď akordeon, tam prsty neztvrdnou

K8ja

Ahoj, nemusíš znát noty, ale akordy. Seznam akordů najdeš na http://www.brnkni­.cz/akordy/ , nemusíš je však znát všechny, to nezná nikdo. :D Pro začátek bude stačit pár základních.