Co potřebuji k přihlášení provozovny?

potřebuji přihlásit firmu truhlářskou na svůj dům

Odpovědi
Lencis

  • Na žádost živnostenského úřadu je podnikatel povinen prokázat vlastnické nebo užívací právo k objektům nebo místnostem provozovny.
  • Podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně písemně oznámit předem živnostenskému úřadu. V oznámení podnikatel uvede údaje podle § 17 odst. 5.
  • Podnikatel je povinen zajistit, aby provozovna byla způsobilá pro provozování živnosti podle zvláštních předpisů , byla řádně označena a aby pro každou provozovnu byla ustanovena osoba odpovědná za činnost provozovny.
  • Provozovna musí být trvale a zvenčí viditelně označena
  • obchodní firmou nebo názvem nebo jménem a příjmením podnikatele a jeho identifikačním číslem.
  • prodejní nebo provozní dobou určenou pro styk se spotřebiteli.
  • jménem a příjmením osoby odpovědné za činnost provozovny.

Potřebné formuláře:

  • Jednotný registrační formulář
  • Pokyny k vyplnění jednotného form fyz os.
  • Pokyny k vyplnění jednotného form práv os.

Formuláře jsou k dispozici na ŽÚ