Patricius

Co potrebujem na zivot v USA?

Pracujem pre americku firmu a mam dobreho znameho, resp. kolegu, ktory mi je ochotny pomoct s najdenim byvania a vybavi mi v podstate aj pracu. Ked idem do statov na zklade pozvania od noveho zamestnavatela, na co sa mam pripravit ? Budem musiet riesit papierovacky ? Moze sa stat ze mi nedaju viza ? Ako dlho musim v USA pracovat aby som dostal dochodok ?
Doplňuji:
To led: Hladal som cez kategoriu Severna Amerika, nakolko tam sa USA nachadzaju 🙂 Bohuzial ako vidim, tak ludia si myslia ze USA s Juh… (ved su pod kanadou nie ? ;-D)

Nejlepší odpověď
SonsyMite

Mustanga a bouchačku

Další odpovědi
led

skúste si tu zalistovať, je to púhych 10 strán otázok (odpovedi.cz):
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­46&q=USA&sa=Vyh­ledat
Doplňuji:
Pozrite na odpovede.sk
tam som vám dala iné odkazy

Lucijej

Ve Státech důchod nevedou, tam si na stáří spoří každý sám na vlastní pěst.

Michal Kole

Začal bych na Ministerstvu zahraničních věcí, tam si našel kontakty na krajany a pak bych postupoval přes jejich webové stránky

Ella

není to ani tři dny, kdy mi kamarádka, která dostala nabídku od tety žít v San Francisku říkala, že PRACOVNÍ VÍZUM USA NEVYDÁVÁ.
Na život v USA potřebujete hlavně americké občanství a to nevydávají každému.
Na turistické vízum se nesmí pracovat, to je snad na tři měsíce max.
Takže nevím, ale třeba vám to firma nějak zařídí, když je teda mezinárodní… třeba nějaká výměna pracovníků nebo tak, v tom se bohužel nevyznám.

Tady jsem našla jaké typy víz do Ameriky existují, možná že váš případ je to vízum třídy H.
Ale přeji hodně štěstí :)

Zdroj: http://www.viza-usa.cz/viza-do-usa.html

suchoš

Myslím, že zde byste mohl najít odpověď – http://estavi­sa.cz/co-je-vizum-usa/