Elvika

Co poradíte na suchý a dráždivý kašel?

Vím, že toto téma se tu řešilo už několikrát, ale můj dotaz je trošku jiný. Už asi 3 dny kašlu, je to takový suchý a dráždivý kašel. Probíhá v intervalech 1–2 hodiny. Kamarád má něco podobného a tvrdí, že jde o alergický kašel. Jsem taky alergik, ale kašlala jsem (z příčiny alergie) naposledy asi před 10 lety. Nezažil jste někdo už něco podobného? Co užíváte na kašel (Já momentálně používám Zyrtec na alergii + Bromhexin na kašel, zatím to na zlepšení moc nevypadá). Jiné příznaky nemoci nemám (nachlazení, chřipka a rýma u mě začínají škrábáním v krku, což teď momentálně není…)

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Alergie je zrádná, člověk ji může dostat i v pozdějším věku, může zmizet a pak se zase vrátit.

Doporučím Vám nechat si udělat test na alergie, ať se zbytečně neládujete léky.

Bromhexinem bych alergii neřešila, raději nějaký sirup na posílení imunity, třeba jitrocelový je dobrý. Než zaberou tablety na alergii, tak to trvá i víc než týden:-(((

Další odpovědi
hanny 2

ACC LONG http://www.sle­ky.cz/acc-long-sumive-tbl-20x600mg

cochee

Pozor, aniž bych řešil ostatní aspekty z tvé otázky: Bromhexin je prostředek proti „vlhkému“ kašli s tvorbou hlenů, nikoliv proti suchému dráždivému kašli, tyto dva druhy kašle je třeba rozlišovat. Bromhexin způsobí, že vytvořené hleny více ztekutí a jsou lépe vykašlatelné, čili moc netlumí kašel, ale pomáhá proti usazeninám na plicích. Na suchý dráždivý kašel například Sinekod, Stoptussin, Tussin, úplně super je Codein, ale ten je jen na recept a doktoři jej moc nechtějí předepisovat. Taky Ditustat, ten má v příbalovém letáku napsáno, že by měl být účinný i v případě alergického kašle.

DC

Sinecod :)

Agneta

Jedná se o napadení horní části průdušek viry. Těm musíš zatopit, jinak se jich narychlo nezbavíš.
Chce to inhalovat, pokud vůbec víš na co to je, a proč se to dělá:D