Chriss

Co (popřípadně kdo) pojídá ondatry pižmové?

Máme vyhledat, co požírá ondatru, nemůžu to nikde najít..
Příklad: Lev žere antilopy. ___ žere ondatry.

Předem děkuju za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
anonym

Ondatra pižmová není náš původní druh (pochází se Severní Ameriky), byla zde uměle vysazena a protože neměla v naší přírodě přirozeného predátora, přemnožila se a téměř vytlačila původního zde žijícího bobra.
Pokud se tedy ptáš, kdo nebo co požírá ondatry u nás, tak je to občas asi nejčastěji liška, která žije podobně jako ondatra často v hrázích rybníků a březích řek.
Jak je to v původní domovině ondatry nevím, ale o moc jiné to asi nebude (asi mýval, liška, kojot, šakal atd. )

Další odpovědi
beer

Predátory jsou člověk i šelmy.
„V našich podmínkách nemá ondatra příliš přirozených nepřátel, ze šelem k nim patří hlavně liška obecná, hranostaj a tchoř tmavý, nově možná i norek americký. Lovný druh zvěře (doba lovu 1. 11.-28./29. 2.)“
Já bych to ještě doplnil o další nepůvodní druhy – např. psík mývalovitý, mýval severní ap.
http://www.pri­rodainfo.cz/kar­ta.php?cislo=3041­.00

Braník

Ondatra nemá predátora ani nějakého požírače,je to vodní šelma,co chytá ryby,snad by jí mohl jen odchytnout nějaký suchozemský nepřítel,jako je kočka nebo liška

marci1

Ondatra pižmová je lovná zvěř, ale loví se jen živá.

cochee

Prdlajs šelma, Braníku. Je to hlodavec. I když ty ryby kupodivu loví.

anonym

Přehlédla jsem tu šelmu! Sakriš! Budu příště dávat větší pozor
při hodnocení.

cochee

:)