slipknotak

co popisuje Einsteinova teorie všeho ?

má nějaký vzorec ?

Nejlepší odpověď
dudu

Teorie všeho je ve fyzice i obecněji používaný pojem pro teorie, které by do jediného konzistentního rámce zahrnuly zákony pro všechny základní interakce, a to na všech úrovních a škálách organizace hmoty. V užším významu tak bývá někdy označována také jednotná teorie pole, o jejíž nalezení v posledních třiceti letech života usiloval Albert Einstein i jiní badatelé. Teorie všeho by měla především poskytnout syntézu kvantové mechaniky a obecné relativity. Výsledkem by měla být teorie kvantové gravitace. Jak říká známý a významný současný fyzik Stephen Hawking, který na Teorii všeho pracuje již desítky let, „Teorie všeho by měla pomocí jednotných zákonů popisovat chování subatomárních částic i kup galaxií.“
Zdroj: Wikipedie

Další odpovědi
arygnoc

máte asi na mysli všeobecnou teorii relativity.

Tato teorie sa zaobírá (tehdy) novými představami o prostoru a čase. Zaobírá se také vplyvem gravitace na prostor a čas.

Albert Einstein, autor teorie, vyjádřil své úvahy mnoha rovnicemi, z nichž se jedna stála téměř hitem, rovnicí všeho – E=mc2 (na druhou), která v podstatě vyjadřuje hmotu a energii celého vesmíru (pokud ovšem známe jedno nebo druhé, že?)