jirka F

Co pomáhá na vyčerpanost a únavu podle babských rad i podle těch lékařských?

Včera jsme byli s paní učitelkou v Praze a celý den jsme pořád chodili a oni tak hnali, že jsem je ani nestačil bez odpočinku jsme šli celý den a potom už mě s toho úplně brněly nohy, a když jsem se ráno probudil a vstal, tak mě tak strašně bolela hlava a byl jsem úplně vyčerpaný a hlava se i motala tak jsem říkal že teda s tímhle nejedu do školy tak jsem potom usnul, ještě spal jsem do devíti a už je to lepší, ale stejně ještě mě hodně bolí hlava a motá, neznáte teda nějaké babské rady i lékařské na vyčerpanost?

předem děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
gecco

Rozumný odpočinek a pořádné jídlo…
😉
A pokud tě ta „vyčerpanost“ nepřejde, zajdi si k lékaři na důkladnou prohlídku – taky by to mohlo znamenat zdravotní problém (např. se štítnou žlázou)…

Další odpovědi
zjentek

kromě babských rad existují i chlapské rady a jednou z nich je- pořádnej pohyb!
Napřed tě to bude hodně bolet, ale jestli vydržíš, máš pak vyhráno a jednoho dne se ti bude zdát, že se ani moc neženeš, ale ostatní ti přesto nebudou stačit.
Takže pohyb vojáku! Silný, a nebo mrtvý! ;D

Drap

Koupel a odpočinek. Na posílení organismu potom slepičí polévka. /Ale ne ta z pytlíku, ze slepice./

quentos

Pokud by únava trvala delší dobu a lékaři nic nenašli, pomáhá na ni krom již zmíněného hořčík v tabletách, dá se koupit v lékárně.
Osobně mohu doporučit cvičit Pět Tibeťanů, jsou parádním zdrojem energie.

postcd

být v teple, klidu (fyzickém i psychickém), míst dostatek tekutin a přírodní potravy bohaté na minerály, vitaminy apod.

mám dojem, že na bolest hlavy mi pomáhá ji mít v teple, a jíst vitamin C (http://www.nu­tridatabaze.cz/vyh­ledavani-potravin/podle-nutrientu/?id=21)

Emefej

Naprostá vyčerpanost po celodenním pohybu na vlastních nohách se u chlapců dříve léčila pomocí ZVS. Pamětníci ti význam oné zkratky rádi vysvětlí.

Beru zpět. Nevšiml jsem si tvé poznámky o RS a imunitě. To jsou důležité informace, které měly být uvedené v zadání otázky.

ReHu

Treba ti pomůže přidat Magnesium.
Pokud možno v přírodní formě.

VanesskaMala

Příspěvek smazán administrátorem.

jirka F

Ještě chci říct že mám RS a oslabenou imunitu