Frckar

Co pomáhá na dobré učení?

Zajímalo by mne co pomáhá na zapamatování si pojmů, když se učím do školy, či něco abych se lépe soustředil? Díky

Nejlepší odpověď
arygnoc

vůle.

a vědomí, že vzdělání je prostě nutné – nebo chcete kopat kanály?
Je sice fakt, že znalost ovidia vám bude v životě jako takovém na nic, ale … kdo ví.
Všechno, co víte, vám nikdo neveme. a znalosti vedou k přemýšlení.

ohledně pamatování: použijte mnemotechniku (nápovědu na zapamatování – např zADEK – vitamíny rozpustné v tucích [to jsou ty velkýma písmenama]).
Doplňuji:
důležité je i neučit se látku nazpaměť – biflovat se (vím, některé věci se prostě musí namemorovat [proto jsem nikdy neměl rád dějepis]). to je k ničemu, to hned zapomenete.
snažte se látku POCHOPIT, a budete si ji pamatovat celý život. O tom totiž učení je – pochopit.

Další odpovědi
hawranek

Když jsem se učila na ty nejtěžší zkoušky, co mně zatím v mé vysokoškolské kariéře potkaly, pomáhala mi myšlenka, že když to dám, podruhý už to nebudu muset dělat. Ale jak již tady padlo, je důležité nebiflovat, ale snažit se tu věc pochopit.

tom004

Řekl bych,že nejvíc pomáhá,pravidelná docházka do školy,na vyučování.Tam,se dozvíš,alespoň základní informace,ty si zapamatuješ,a doma snáze,doučíš.Ja­ký,bude nejvhodnější postup,je třeba vyzkoušet.

Michal Kole

  • Učit se nahlas,
  • Říkat si text v učebnici vlastními slovy
  • Možno si to nahrát na do MP3/MP4 přehrávače a pustit si to před spaním
  • Při čtení textu z učebnice si dělat stručný výtah nebo alespoň podtrhávat několika barvami to důležité, méně důležité, informativní, kreslit si schémata, vzorce, odvození vzorců
  • Nesnažit se naučit všechny vzorce z mateamticko-fyzikálních tabulek nazpaměť, ale spíš se naučit ten základní vzorec a jak jsou ostatní vzorce z něj odvozeny a v tabulkových hodnotách hledat nějakou logiku
  • Slovíčka z cizího jazyka se učit ve větách
  • Dějepis se neučit jako 1993 vznik ČR, ale ve větším kontextu co předcházelo a následovalo.
  • Litearaturu se učit v dějepisném kontextu, např. jaká byla nálada ve společnosti a to ovlivňovalo autory

Doplňuji:
Když jsem dělal v občanském sdružení Nedrog, tak jsem pro zaměstnavatele napsal takový menší web o učení na střední škole

http://www.stu­diumss.estran­ky.cz/

Babunka

Jinan dvoulaločný.(gin­kobyloba) K sehnání v drogerii či lékárně.

anonym

Babunko , ja jsem puvodne nechtela odpovidat na otazku Frckara , ale (ginkobyloba ) , jak uvadite , beru dvojite davky uz nekolik let a porad zadny vysledek. 🙂
P.S. Prominte Fr. -iv-

Hlada

Dobré vztahy, pravidelný sex, pohoda.

hezky_kolac

Souhlasím s Hladou  Dostal jsem typ od kámoše na Brainstart, který obsahuje guaranu, prý zabírá lépe než Ginkgo. Musím uznat, že je to lepší než před zkouškama se dopovat energeťáky a nebo případně hledat někde holku na sex – pokud zrovna nemám přítelkyni  Dokonce mě i částečně zbavuje toho zkouškového stresu, takže doporučuji 