annas

Co podle vás spojuje a co rozděluje starší či mladší generaci?

Nejlepší odpověď
iceT

Neúcta a absence respektu bude lidi vždycky rozdělovat.Mladí si vždy budou myslet jak sežrali všechnu chytrost světa.Starší si budou myslet-to za našich mladých let nebylo.
Stačí se jen podívat jak to vypadá ve školách a jak se děcka chovají k učitelům.

Další odpovědi
fcoop

To je téma na dizertační práci.
Nemá asi moc velký smysl pokoušet se to vyjmenovávat.
Těch bodů – ať tak,nebo tak – bude hodně.

Pokus o zobecnění – jen malinko ironicky – něco v duchu:„Bóóže,kam ten Svět spěje“?

To je jen jeden z mnoha úhlů pohledu.

http://nezapo­mente.cz/view/vys­tava_papirovy_hla­vy_trafacka

led

Rodinné vzťahy spájajú a súčasne aj rozdeľujú

anonym

Miluji mladou generaci .. mozna mam jen stesti , ale v mem okoli se od mladych jen ucim. Pomahaji me nejen moji synove , ale i jejich pratele porozumet sama sobe.
Me vlastne s nimi vsechno jen spojuje . Nic nerozdeluje. Premyslim tu a vazne me nic nenapada.
Podle me vsechno mozne muze spojit , ale i rozdelit. Vse je v lidech. At tech mladych , nebo starsich. -iv-

tom004

No jejda,já raději zůstanu u vejce a slepice.S odpovědí na ní asi dopadnu úplně stejně,ale momentálně se mi jeví mnohem jednodušší. :))

vagra

Je toho hodně, co mladou a starou generaci spojuje a také existuje hodně věcí, které je rozdělují.
Tak tomu bylo, je a bude.
Pro odlehčení dodávám, že vztah mládí ke stáří, úžasně vystihl Jan Werich, když prohlásil:
„Jakmile se z mládí začne dělat zásluha, tak je to špatné. Protože každej blbec – starej – byl taky jednou mladej blbec.“
/já bych dodal-a obráceně…:-))/
Považuji jeho slova, za opravdu nadčasovou moudrost, na kterou občas zapomínají obě generace.