Avatar uživatele
Fiverka

Co po rodičovské dovolené?

Jsem na rodičovské dovolené s prvním dítětem, dala jsem si dvou letou, protože jsme chtěli děti blízko u sebe. Zatím se nám druhé dítě nedaří a tudíž se ptám, jak to bude s mou rodičovskou. Chci zůstat doma s prvním dítětem i třetí rok. Víte někdo, co všechno si musím zjistit a zajistit? Jde mi o to, abych potom například dostala mateřskou a rodičovskou na druhé dítě, i když například několik měsíců nebudu pracovat…Budu si muset platit sociální zdravotní sama? A podobné otázky… poradí někdo?
Doplňuji:
Reakce na standu, to znamená, že mohu být doma, ale nebudu pobírat žádnou finanční částku, ale platit si pojištění sama nemusím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwetax před 5036 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Dala jste si „dvouletou“ – nejspíš máte na mysli, ale pouze ´druh´ rodičovského příspěvku v nejvyšší variantě (11.400 / měsíčně do 2 let věku dítěte).

Předpokládám, že jste stále v pracovním poměru, takže není nutné nic řešit a třetí rok budete mít normální rodičovskou dovolenou, na kterou máte NÁROK až do tří let věku dítěte.

Dokonce je možné kalkulovat i se 4.rokem, ale to už by muselo být se souhlasem zaměstnavatele, který by vám mohl(ale i nemusel) poskytnout neplacené volno. Na placení zdravotního a sociálního byste se pak museli dohodnout.

Doplňuji:
Ano, je to tak.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-chtela-bych-navazat-md-na-rodicovsku-je-pravda-kdyz-navazuji-tak-musim-jit-s-druhym-ditetem-na-4-roky-a-proc

Upravil/a: standa

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek