Pokročilý

Co po "právničtině" znamená "nezřízený život"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

podle mě je to ten, kdo dlouhodobě hraje automaty, opíjí se , bere drogy , nebo prostě má problémy se zákonem - není schopen vychovavat děti a postarat se o rodinu -

Další odpovědi:

Zlatý

hanulka11: já mám kamaráda, a ten dělá přesně to co tu vypisuješ, vožírá se, hraje maty, kouří trávu a na záchytce je pečenej vařenej

a všichni vo něm říkaj že má pěkně zřízenej život,čili:

zřízenej život = nezřízenej život :) a teď si vyber...

Zlatý

tento termín se dá použít k vydědění už jsme to tu taky řešili, když děti "hodně zlobí" a žijí nezřízeným životem

Zlatý

Za vedení nezřízeného života ve smyslu důvodu vydědění podle § 469a odst. 1 písm. d) obč. zák. lze označit takové chování, které evidentně vybočuje z rámce obecné představy o chování v souladu s dobrými mravy. O trvalé vedení nezřízeného života pak půjde v takových případech, kdy chování vyděděného bude vykazovat známky kontinuálnosti (tedy nikoli jen nahodilosti či ojedinělosti) a dlouhodobosti, kdy již zpravidla nebude možné očekávat návrat k běžnému způsobu života tak, jak je vnímán většinovou společností.

Vedením nezřízeného života je proto na místě rozumět - v souladu s právní teorií - zejména závislost na alkoholu, drogách nebo hazardních hrách, zanedbání povinné výživy, zadlužování bez zjevné možnosti dluhy splácet, opatřování prostředků k životu nekalým způsobem, trvalé vyhýbání se práci či promrhávání rodinného majetku apod.
Nejvyšší soud ČR sp. zn. 21 Cdo 190/2010

Diskuze k otázce

Zlatý

hanulka11

bolaku to je teda "pěknej " kámoš

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.