Avatar uživatele
otaznik007

Co po „právničtině“ znamená „nezřízený život“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4327 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

podle mě je to ten, kdo dlouhodobě hraje automaty, opíjí se , bere drogy , nebo prostě má problémy se zákonem – není schopen vychovavat děti a postarat se o rodinu –

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

hanulka11: já mám kamaráda, a ten dělá přesně to co tu vypisuješ, vožírá se, hraje maty, kouří trávu a na záchytce je pečenej vařenej

a všichni vo něm říkaj že má pěkně zřízenej život,čili:

zřízenej život = nezřízenej život :) a teď si vyber…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

tento termín se dá použít k vydědění už jsme to tu taky řešili, když děti „hodně zlobí“ a žijí nezřízeným životem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Za vedení nezřízeného života ve smyslu důvodu vydědění podle § 469a odst. 1 písm. d) obč. zák. lze označit takové chování, které evidentně vybočuje z rámce obecné představy o chování v souladu s dobrými mravy. O trvalé vedení nezřízeného života pak půjde v takových případech, kdy chování vyděděného bude vykazovat známky kontinuálnosti (tedy nikoli jen nahodilosti či ojedinělosti) a dlouhodobosti, kdy již zpravidla nebude možné očekávat návrat k běžnému způsobu života tak, jak je vnímán většinovou společností.

Vedením nezřízeného života je proto na místě rozumět – v souladu s právní teorií – zejména závislost na alkoholu, drogách nebo hazardních hrách, zanedbání povinné výživy, zadlužování bez zjevné možnosti dluhy splácet, opatřování prostředků k životu nekalým způsobem, trvalé vyhýbání se práci či promrhávání rodinného majetku apod.
Nejvyšší soud ČR sp. zn. 21 Cdo 190/2010

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

bolaku to je teda "pěknej " kámoš

před 4327 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek