otaznik007

Co po „právničtině“ znamená „nezřízený život“?

Nejlepší odpověď
hanulka11

podle mě je to ten, kdo dlouhodobě hraje automaty, opíjí se , bere drogy , nebo prostě má problémy se zákonem – není schopen vychovavat děti a postarat se o rodinu –

Další odpovědi
bolak

hanulka11: já mám kamaráda, a ten dělá přesně to co tu vypisuješ, vožírá se, hraje maty, kouří trávu a na záchytce je pečenej vařenej

a všichni vo něm říkaj že má pěkně zřízenej život,čili:

zřízenej život = nezřízenej život :) a teď si vyber…

briketka10

tento termín se dá použít k vydědění už jsme to tu taky řešili, když děti „hodně zlobí“ a žijí nezřízeným životem

Damiana

Za vedení nezřízeného života ve smyslu důvodu vydědění podle § 469a odst. 1 písm. d) obč. zák. lze označit takové chování, které evidentně vybočuje z rámce obecné představy o chování v souladu s dobrými mravy. O trvalé vedení nezřízeného života pak půjde v takových případech, kdy chování vyděděného bude vykazovat známky kontinuálnosti (tedy nikoli jen nahodilosti či ojedinělosti) a dlouhodobosti, kdy již zpravidla nebude možné očekávat návrat k běžnému způsobu života tak, jak je vnímán většinovou společností.

Vedením nezřízeného života je proto na místě rozumět – v souladu s právní teorií – zejména závislost na alkoholu, drogách nebo hazardních hrách, zanedbání povinné výživy, zadlužování bez zjevné možnosti dluhy splácet, opatřování prostředků k životu nekalým způsobem, trvalé vyhýbání se práci či promrhávání rodinného majetku apod.
Nejvyšší soud ČR sp. zn. 21 Cdo 190/2010

hanulka11

bolaku to je teda "pěknej " kámoš