Co po me budou chtit, kdyz me nekdo pozadal o ruceni pri uveru?

Dobry den, potrebovala bych poradit. Vcera me jisty covek pozadal, jestli bych mu sla rucit, chce si totiz vzit vetsi uver. Tak jsem se chtela zeptat, co vse po me bude potreba a jesli nejak vadi, ze jsem minuly mesic nezaplatila vcas splatku na pujce, kdyz vlastne nejsem ta, co si chce pujcit. Mnohokrat dekuji za odpoved. V.

Nejlepší odpověď
člověk

pokud vás schválí za ručitele/,požadavky jsou individualní/,tak především počítejte,že se stanete potencionálním splátcem uvěru,
bude stačit aby majitel uvěru nemohl z jakýchkoliv důvodů platit ať nemoc nebo i umrtí a budete platit vy,a to prosím bez nároku na věc,na kterou byl uvěr dán
takže si promyslete,jakou hodnotu má pro vás ta osoba,a jak vám bude garantovat případ vlastního neplacení.
mnoho naších spoluobčanů je nešťastných když jim všechno exekutoři zebrali,proto­že ručili

Další odpovědi
standa

To, co po vás bude poskytovatel úvěru požadovat, je sice důležité a jeden telefonát nebo e-mail do této banky to vyřeší…, ale co je důležitější je DŮVĚRYHODNOST budoucího dlužníka, kterému budete ručit.

Už jsem na toto téma nedávno odpovídal, tak se mrkněte do zdroje…, třeba vás to inspiruje.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/postup-exekuce

fiurasek9

Na opožděné splátky si dávejte pozor!..pokud se vám to už stalo vícekrát..z nej­větší pravděpodobností vás jako ručitele nevezmou.
Pokud ano a půjdete ručit"jisté osobě"vystavujete se nebezpečí že pokud to bude jistý člověk neplatit první půjdou po jeho majetku a příjmech a pokud nic nemá pújdou po vás…