led

Čo po fyzickej smrti s virtuálnym životom na internete?

Teraz večer v správach na tv markíza hovorili o problémoch internetu s užívateľmi po ich fyzickej smrti. Veď heslo od svojho účtu väčšinou človek nezverejňuje, u niektorých účtov je to jednoduché po určitej dobe nečinnosti sa účet ruší. Ale čo taký facebook, ktorý tie účty považuje za svoj majetok a drží ich „večne“.
Stretli ste sa už s takým problémom? Ako by sa dal riešiť aj ten virtuálny pohreb?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Setkala jsem se s úmrtím na jiném serveru téměř v přímém přenosu. Starší muž se dokonce vyjadřoval ke smrti člověka a během několika dnů na jeho nick napsal syn, že tatínek zemřel. Tam sice po nějaké době dojde k automatickému smazání, ale ve statistice ten člověk stále zaujímá určité místo a kdo si na něj pamatuje, musí ho to zamrazit jako pozdrav ze záhrobí. Většinou se to ale nikdo nedozví a bylo by zajímavé vidět fb jako „město mrtvých“. Jen to ještě nějakou dobu potrvá.

Další odpovědi
Drap

Virtuální život by teoreticky mohl pokrařovat, pokud by byly předány všechny údaje nějakému nástupci. Jinak se zastaví a po určité době se zřejmě smaže. Podobný problém vzniká třeba u pojišťoven, kdy ten co umřel neřekl nikomu že má životní pojistku. Pojišťovna nechává takový účet 10 let spát, a potom jí peníze zůstávají. Ročně si takto pojišťovny přijdou na miliony.