taborsky

Co pít k snídani?

Jsem dlouholetý diabetik a už mi „leze krkem“ pít čaj hořký, kysely, nebo oslazený umělými sladidly. Rovněž mléko, jak
jsem se někde dočetl, není právě vhodný nápoj pro starého člověka. Diabetici – co pijete k snídani vy ??

Původní neotázka
co pít k snídani

Odpovědi
Drap

Já piji čaj už dlouhá léta: Nic jiného by mi ke snídani snad ani nechutnalo.Dost často si vařím čaje bylinkové, převážně vlastní kombinace a vlastního sběru. Občas přidám rakytník, nebo trošku šťávy z nějakého ovoce.

Seznam.cz

Tak koukám na jejich hodiny které jsem si nepřiřkl a ukazují 08:48 a pochlastávám svařák. V hytlermarketu měli ve slevě ve skle po 1,5 L Merlot tak jsem vzal celou krabici. Jen aby mě vystačila varná konvice! Tudíž jako abstinující diabetik piji víno a kážu pivo.

Co když je mléko nápoj? Jde o potravinu, skoro o otravinu. Ale někde v hloubi mé chladničky se skrývají tibetské houby v mléce. Pro výrobu kefíru a syrovátky. Fakt je, že kefír je potravina. Po zcezení zbývá syrovátka. Ta není škodlivá při konzumování starších ročníků ale naopak. Prošla tím procesem užitečných … bakterií.
Podle všech dostupných informací, které jsem vyhledal a zajímají mě z bylinek a tak, pěstuji Molici či Rýmovník a zajímají mě její vlastnosti. Moc dobrá pro diabetiky. (Jeden list ve 100% případě zakoření, tak není nutné shánět celou rostlinu.)
Stevie sladká má také blahodárné účinky hlavně pro rovnováhu cukrů v těle. Lepší koupit celou rostlinku, než zkoušet pěstovat ze semínka.
Neomezujte příliš živočišné tuky. Když sníte trochu sádla, cholesterol a cukry se vrátí částečně na původní hodnotu. Chce to jen zahodit umělé ropné tuky Rama, Perla atd.
Co se už netýká pití ale koření či přísad je chilli, nebo čerstvé čili papričky, také dokážou snížit cukry v těle ale hlavně s tuky.

Seznam.cz

Omlouvám se za malou tečku na konci. Měla tam být velká