elvan

Co ovlivňuje pracovní výkonnost?

Hledám to v akademických databázích už přes hodinu a bohužel nic, přitom bych řekla, že je to docela snadné a časté téma. Bohužel o tom nemám moc povědomí a nevím, podle jakých klíčových slov hledat (work performance, job performance + models, antecedents, influence..?) Potřebovala bych najít nejlépe procentuální tabulku (vědecky ověřenou, ne nějaký plácy z novinek.cz apod) toho, co ovlivňuje pracovní výkonnost – nějaké generalizované „chlívky“, do kterých se vejde více méně všechno. V češtině, nebo v angličtině.
Např. zdraví (59%), stres (12%), nálada na pracovišti (9%)…
Díky :)

Nejlepší odpověď
anonym

Našla jsem tyhle dva soubory. Bez tabulek a přesných čísel. Pokud Ti to nepomůže, tak pátrej dál sama. S angličtinou nejsem takový kamarád a na nějaké „plácy“ ty nejsi zvědavá.
Zkus hledat statistiky výkonnosti, jinak Ti neporadím.

Výkon a výkonnost pracovníka, pracovní režim, Univerzita Online
Výkon a výkonnost Pracovní výkon je měřítkem pracovní úspěšnosti. Posuzujeme ho podle výsledů práce její kvality množství za jednotku

www.univerzita-online.cz/mng…vykon-vykonnost-pracovnika-pracovni-rezim/

Vložte název dokumentu
optimalizovat systém hodnocení pracovní výkonnosti. Funkční systém hodnocení pracovní výkonnosti je pak možné využít také jako nástroj pro plnění …

www.attis.cz/media…hodnoceni_pra­covni_vykonnos­ti_v1.pdf

Další odpovědi
zzzzz

U mě je to cigareta, ta asi v tabulkách nebude, ale pro kuřáka je to vážně nutnost, bez ní se špatně soustředím.

mosoj

No když si můžou někteří uplatit diplom, proč by jsi nemohla nakouknou do diplomové práce!!

http://is.muni­.cz/th/108850/ff_m/Mo­je_DP.doc

Děda Louda

Odměna – no, a už jsme zase u peněz.

shannen

Pracovní výkonnost ovlivňují faktory, které můžeme rozdělit buď na denní prac. výkon a týdenní. Denní výkon závisí na prac. době, na složitosti práce, na podmínkách na pracovišti, zdraví… ale: V podstatě se dá říct, že ráno máme nejbystřejší mozek, tudíž se např. ve školách na první hodiny umisťují předměty, jako je matematika. Po 10.hodině ranní výkon mírně klesá, ale pořád jsme ještě schopni ze sebe vydat mnoho. Po 12hod. je výkon asi poloviční. Samozřejmě oběd nám dobíjí baterie, ale jak komu 😉 no a od 2 už se nedá mluvit o práci. Stejně tak týdenní prac. výkon: pondělí-rozjezd, úterý středa nejvyšší výkon a čtvrtek pátek už to klesá a klesá… Je to jen všeobecné, protože to opravdu ovlivňuje více faktorů, např. faktor Šéf 🙂 Snad jsem trochu pomohla.

anonym

Je to jednoduché. Jak tady bylo řečeno, mzda, to je na prvním místě. Také se tu zmínila cigareta, ale ta ovlivňuje výkonnost spíše negativně, protože se na ní pořád odbíhá do kuřárny a práce stojí. Mít svou firmu, kuřáky automaticky od pohovoru vyhazuji.

led

ad ocko, pri priamom použití odkazov mi vypisuje chyba404

doporučujem prekúsať sa cez zaujímavé prednášky :
http://www.uni­verzita-online.cz/pred­nasky/

http://www.at­tis.cz/clanky­.aspx
článok:
Řízení lidských zdrojů – zavedení pravidelného hodnocení pracovní výkonnosti.pdf

„Pracovní výkon je měřítkem pracovní úspěšnosti.
Posuzujeme ho podle výsledů práce její kvality množství za jednotku “

Nádherná teória, prax je tvrdšia – pracovník pracuje „až do roztrhání těla“ Stachanovec krížený so Švejkom – prácovné výkony presahujú požadovanú kvalitu a množstvo – mohli by sme povedať ´úspešný pracovník´, ale…
a tu sme narazili na slovíčko ´ale´:
nikdy nemôže mať na pracovisku úspech, neskláňa zrak pred šéfovou múdrosťou.