luky.1986

Co ovlivňuje naše chování v opilosti?

Nejen ze svých přátel mě snad už nikdo nepřekvapí. Většinou má každý stejný průběh ,,opice" když to přežene. Jeden je agresivní, druhý je přespříliš pravdomluvný, s dalším je vždy obrovská legrace, další začne mít deprese a rozbrečí se. Co v mozku ovlivňuje k jakému chování máme sklony? Proč si někdo už po pěti pivech druhý den nic nepamatuje i když si jich da dalšich deset a někdo je na šrot, ale vždy si pamatuje celý večer?

Nejlepší odpověď
briketka10

Já nezvládla ani dvě malý piva 10° Gambáče
byla jsem lítostivá a hned pod stolem nebyla se
mnou žádná řeč a z bídou jsem se dopotácela
domů 😁

Od dubna 2015 už nepiju alkohol mi smrdí, ale
nikomu ho nevyčítám. Taky jsem se dříve opila
do podoby, kdy jsem nevěděla, kde jsem, a kdo
jsem, to jsme ještě zamlada „používali“ trávu.

Další odpovědi
marci1

„Alkohol ovlivňuje centrální nervovou soustavu a duševní rozpoložení jedince. Dochází ke zhoršení a ztrátě pozornosti, reakčního času a zejména ke kvalitativním poruchám emocí. Lidé pod vlivem alkoholu hůř ovlivňují svoje chování a jednání, můžou ohrožovat druhé. Podle statistik má alkohol nejen neblahé důsledky na procento dopravních nehod a úmrtí při dopravních nehodách, ale alkohol taky sehrává roli při násilné trestné činnosti (vražda, znásilnění). Alkohol může v těchto případech zvyšovat emocionální rozpoložení (hněv, podráždění, strach) a vyústit do stavů afektu (kdy jedinec ztrácí kontrolu nad svým jednáním, neví, co v danou chvíli koná).“ ☹
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/co-jste-o-alkoholu-mozna-nevedeli.htm

Kepler

Jak už Římané věděli: in vino veritas! U někoho se více projeví pravá povaha, nebo co ho poslední dobou frustruje. Může mít chuť se rvát, nebo ho přepadne sebelítost a pak bulí. Ten co odejde po pěti pivech není zvyklý pít, notor zvládne i 2 půllitry rumu a je zdánlivě OK. Jenže pomalu umírá a neví to. Vážně bych chtěl slyšet některé přiopilé lidičky, včetně politiků, to bychom se dozvěděli věci!

Kryšpín

Ve vzteku, stresu, opilosti se projevuje pravá povaha a může se pak dotyčný jakkoliv omlouvat, ale je to skoro jeho vizáš

ten který je

Měl jsem známého který vypadal vizážově jako velice slušný člověk.Po celý rok se nenapil alkoholu jen s vyjimkou 23 prosince v každém roce.To jsme si šli spolu sednout a bilancovat uplynulý rybářský rok.Pokaždé se mu to pití ale vymklo z rukou,začal nejprve zpívat lidové písně ze kterých posléze přešel k rockovému stylu.Následovaly oplzlé řeči přes nemravné návrhy k přítomným ženám a končilo to sebelítostivým pláčem.Vždy jsem se zařekl že s ním už nikdy nikam nepůjdu,ale po roce jsem s ním opět šel bilancovat uplynulý rok.DDD Byla to vždy strašná ostuda.

anonym

Alkohol je látka, která se nazývá droga (nejde o závistlost jako u čokolády), která rozšiřuje vědomí z nížších fregvencí do vyšších a někdo při požití alkolu se úplně přepóluje myslí a chová se jako protivný bůh (makrokosmická intelgence), nejde o odvaz, když je to pořád ve stejném směru (mentálně).

„kdo neumí pít, ať nepije“

Šidlo

  1. typ osobnosti
  2. mentálne problémy prítomné už pred opitosťou.....a niekedy aj fyzické
  3. situácia okolo pitia
  4. množstvo alkoholu

Rokio

Jakmile se člověk opije, projeví se jeho skutečná povaha.