Avatar uživatele
Illines

Co opravdu znamena,francousti legionari?

Sice jsem slychavala i cetla,ale s jednim se znam a je to vsechno nejak podle nej postavene naopak.Jen me zajima vas nazor-jak to vidite vy?
Doplňuji:
Dekuji vam za pekne a pravdive odpovedi,je mi s toho divne,ale pravda je pravdou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, anonym před 4133 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Kodex cti

Legionáři by se měli řídit kodexem cti, který má sedm hlavních bodů:

  1. Legionáři, budeš dobrovolně chránit Francii věrně a se ctí.
  2. Každý legionář je tvůj bratr ve zbrani, bez ohledu na svoji národnost, rasu či vyznání. Budeš to prokazovat solidaritou, která panuje mezi členy rodiny.
  3. Respektuj legionářské tradice a cti své nadřízené. Buď silný, odvážný, věrný a čestný.
  4. Buď hrdý na to, že jsi legionář, měj svou uniformu vždy dokonalou, chovej se vždy důstojně ale skromně a buď vždy čistý a upravený.
  5. Jsi elitní voják, budeš řádně trénovat, udržovat svou zbraň, jako kdyby to byl tvůj nejdražší majetek, a buď vždy v kondici.
  6. Zadaný úkol dotáhneš vždy do konce,a bude-li to nutné i za cenu vlastního života .
  7. Budeš bojovat bez vášně nebo nenávisti ke svému úkolu. Budeš respektovat poraženého nepřítele a nikdy neopustíš své mrtvé, raněné či svou zbraň.

Znal jsem hocha který v roce 1954 nechtěl jit na vojnu a utekl za kopečky. Dostal se do francouzské cizinické legie a bojoval ve Vietnamu. Z jeho vyprávění
mrazilo po celém těle. Z celé roty přežili tří !!!! Odsloužil si 5 let a pustili ho do civilu a začal ve Francii pracovat ve fabrice a mohl dostat francouzské občanství. Už nevím přasně kdy, ale někdy po 60. roce byla vyhlášena naším prezidentem amnestie a on se kvůli staré nemocné matce vrátil.
Ironií osudu bylo , že po něm chtěli aby si tu naší vojenskou službu odkroutil !!
Nakonec mu ale řekli, že měl vojny dost a dali mu pokoj !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Taky jsem se kdysi s jedním setkal, odsloužil tam asi 7 let, včetně nasazení v Asii. Moc zajímavé vyprávění. Přihlásil se tam jako mladík, emigrant. Neměl žádné problémy se zákonem. Chtěl prožít zřejmě dobrodružství. Byl na legii hrdý a miloval ji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BANAN93

no co jsem já slyšel tak zapsat se tam může kdokoli – nevím na jak dlouho ta služba je … a slyšel jsem, že vymažou kompletně dotyčnému trestní rejstřík a dají mu fr. občanství(takže většinou trestanci, nebo lidé s výčitkami svědomí) – žrejmě s nimi jako v bavlnce nezacházejí, pak by také měli být v první linii (odnášet největší ztráty na životech) a být posíláni na v postatě sebevražedné mise – myslím že dostávají značnou výsluhu ..... To jsem o nich slyšel já asi to platilo jen při válečných konfliktech kdy francie kolonizovala ...... nevím jak je to dnes ...... určitě jich FRANCIE nenabírá tolik jako dřív
Doplňuji:
Nevím jestli když bych se tam zeptal třeba já, tak jestli by mě zařadili také do těchto skupin jak píšu, myslím že normální lidi maj vlastní zařazení třeba jako domobrana… a ty vrahouni a násilníci taky vlastní skupinu

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Mají daleko tvrdší výcvik než američtí Rangers.Není pravdou že by do svých řad přijímali zločince a kriminálníky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek