Illines

Co opravdu znamena,francousti legionari?

Sice jsem slychavala i cetla,ale s jednim se znam a je to vsechno nejak podle nej postavene naopak.Jen me zajima vas nazor-jak to vidite vy?
Doplňuji:
Dekuji vam za pekne a pravdive odpovedi,je mi s toho divne,ale pravda je pravdou.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kodex cti

Legionáři by se měli řídit kodexem cti, který má sedm hlavních bodů:

  1. Legionáři, budeš dobrovolně chránit Francii věrně a se ctí.
  2. Každý legionář je tvůj bratr ve zbrani, bez ohledu na svoji národnost, rasu či vyznání. Budeš to prokazovat solidaritou, která panuje mezi členy rodiny.
  3. Respektuj legionářské tradice a cti své nadřízené. Buď silný, odvážný, věrný a čestný.
  4. Buď hrdý na to, že jsi legionář, měj svou uniformu vždy dokonalou, chovej se vždy důstojně ale skromně a buď vždy čistý a upravený.
  5. Jsi elitní voják, budeš řádně trénovat, udržovat svou zbraň, jako kdyby to byl tvůj nejdražší majetek, a buď vždy v kondici.
  6. Zadaný úkol dotáhneš vždy do konce,a bude-li to nutné i za cenu vlastního života .
  7. Budeš bojovat bez vášně nebo nenávisti ke svému úkolu. Budeš respektovat poraženého nepřítele a nikdy neopustíš své mrtvé, raněné či svou zbraň.

Znal jsem hocha který v roce 1954 nechtěl jit na vojnu a utekl za kopečky. Dostal se do francouzské cizinické legie a bojoval ve Vietnamu. Z jeho vyprávění
mrazilo po celém těle. Z celé roty přežili tří !!!! Odsloužil si 5 let a pustili ho do civilu a začal ve Francii pracovat ve fabrice a mohl dostat francouzské občanství. Už nevím přasně kdy, ale někdy po 60. roce byla vyhlášena naším prezidentem amnestie a on se kvůli staré nemocné matce vrátil.
Ironií osudu bylo , že po něm chtěli aby si tu naší vojenskou službu odkroutil !!
Nakonec mu ale řekli, že měl vojny dost a dali mu pokoj !

Další odpovědi
Drap

Taky jsem se kdysi s jedním setkal, odsloužil tam asi 7 let, včetně nasazení v Asii. Moc zajímavé vyprávění. Přihlásil se tam jako mladík, emigrant. Neměl žádné problémy se zákonem. Chtěl prožít zřejmě dobrodružství. Byl na legii hrdý a miloval ji.

BANAN93

no co jsem já slyšel tak zapsat se tam může kdokoli – nevím na jak dlouho ta služba je … a slyšel jsem, že vymažou kompletně dotyčnému trestní rejstřík a dají mu fr. občanství(takže většinou trestanci, nebo lidé s výčitkami svědomí) – žrejmě s nimi jako v bavlnce nezacházejí, pak by také měli být v první linii (odnášet největší ztráty na životech) a být posíláni na v postatě sebevražedné mise – myslím že dostávají značnou výsluhu ..... To jsem o nich slyšel já asi to platilo jen při válečných konfliktech kdy francie kolonizovala ...... nevím jak je to dnes ...... určitě jich FRANCIE nenabírá tolik jako dřív
Doplňuji:
Nevím jestli když bych se tam zeptal třeba já, tak jestli by mě zařadili také do těchto skupin jak píšu, myslím že normální lidi maj vlastní zařazení třeba jako domobrana… a ty vrahouni a násilníci taky vlastní skupinu

ten který je

Mají daleko tvrdší výcvik než američtí Rangers.Není pravdou že by do svých řad přijímali zločince a kriminálníky.