balet

Co očekáváte od dobrého komunikačního partnera?

Zamýšlela jsem se s kamarády, co je pro komunikaci s druhým potřebné. Je jasné, že je potřeba udržovat oční kontakt, používat přiměřeně gesta. Ale co z té slovní roviny? Všímáte si, když někdo používá slovní hříčky? Humor v konverzaci?
Jak se díváte na někoho, kdo mluví euforicky a má rozházené myšlenky v konverzaci?
Zaujala vás někdy nějaká kniha či stránka o komunikaci v běžných situacích? Doporučte pro ostatní:).

Nejlepší odpověď
ivzez

„Oční kontakt“ a „mimoslovní komunikace“ jsou prázdné
„moderní jazykové obraty“ (něčím se ti „koučové“ živit musí),
ale ve skutečnosti to jsou nesmysly.

Chce-li někdo s někým komunikovat, musí mít zájem o partnera
v komunikaci, zajímat se o téma hovoru a dívat se protějšku do očí.

Spousta lidí vnímá „oční kontakt“ a „pohled do očí“, jako
totéž, ale to jen proto, že nemají zkušenost ani s jedním.
Vyzkoušejte to, zjistíte, že je v tom velký rozdíl…

Na prvním místě by nikdy nemělo stát hodnocení projevu protějšku,
ale zájem o něj a o obsah sdělení. Forma (euforie, slovní hříčky, neutříděné
myšlenky, …) ani gesta („moderně“ řečeno „mimoslovní komunikace“)
až na výjimky (např. výklad) podstatné nejsou.

Knihy o komunikaci jsou zbytečné. Stačí se zajímat o lidi kolem sebe.

_______

Doplňuji:

Co očekávám od dobrého partnera (nejen pro komunikaci),
vyplývá z výše uvedeného → zájem o sebe, o téma hovoru.

Další odpovědi
Drap

Od dobrého komunikačního partnera očekávám dobrou komunikaci. Nelze stanovit ale podmínky a zevšeobecňovat. Každý je jiný. S některými lidmi nelze dobře komunikovat.

marci1

Očekávám, že při VZÁJEMNÉ komunikaci nebude mluvit jen jeden z nás. V klidu se ZÁJMEM si vyslechneme jeden druhého, popovídáme si, pro mě samozřejmě s humorem a úsměvem. ☺

zjentek

Sympatie ..jinak to bude cokoliv, jen ne dobrá komunikace.