Putin

Co očekávat v roce 2015 za události?

Ať už události, vědecké výzkumy, narození a podobně :)

Nejlepší odpověď
Zbynas

Česko

V dubnu má být zprovozněn nový úsek linky A pražského metra ze stanice Dejvické do Motola, dokončení stavebních prací se očekává na 17. listopadu 2014, poté má začít zkušební provoz.[4]
1. až 17. května – V Praze a Ostravě proběhne 79. mistrovství světa v ledním hokeji
6. července – 600. výročí upálení Mistra Jana Husa.
Dokončení nejdelší a nejstarší české dálnice D1.

Svět

25. ledna – Předčasné parlamentní volby v Řecku
20. března – Úplné zatmění Slunce viditelné ze severního Atlantiku.
duben – Americká sonda Dawn doputuje k planetce Ceres.
1. května – 31. října – Světová výstava Expo 2015 v Milánu
1. července – Lucembursko se ujme předsednictví EU.
14. července – Sonda New Horizons se dostane do blízkosti Pluta a jeho měsíců. Tuto oblast bude zkoumat po dobu 6 měsíců.
31. července – MOV zvolí pořadatele Zimních olympijských her 2022.
10. září – Královna Alžběta II. se stane nejdéle sloužícím britským panovníkem
13. září – částečné zatmění Slunce na jižní polokouli.
13. prosince – Do plného provozu bude uvedeno nové hlavní nádraží ve Vídni – Wien Hauptbahnhof.
15. prosince – V Evropské unii bude zrušen poplatek za roaming.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/2015

Další odpovědi
Awe

Klasika…To co každý jiný rok.
Války,krádeže,za­bíjení,znásil­ňováni,drogy,po­litické aféry a spousta jiných běžných věcí tohoto století

zjentek

24.12.- narození ježíška ..2015 let a „pořád chodí“!

lota

Předpokládám, že se nestane nic zásadního, svět směřuje pořád stejně, bohužel ne úplně šťastně. Takže za mě – bude navazovat na ten předchozí: http://zpravy­.aktualne.cz/ro­cenka-2014/?utm_sou­rce=zpravy.ak­tualne.centrum­.cz&utm_medium=ca­rousel – tu je celkem hezká ročenka uplynulého roku, ta nová asi nebude nějak odlišná…