postcd

Co obsahují protiplísňové barvy na zeď?

myslím jaké složky, že to té plísni znemožní růst ze zdi? barvy s kterými protiplís. složkami jsou dlouhodobě nejúčinější?

Odpovědi
anonym

Obsahují nějaký fungicid – obecná odpověď neexistuje.
Stejnětak (zřejmě) neexistuje jednoznačná odpověď na „které fungicidy jsou dlouhodobě nejúčinnější“…
😉
Každopádně – je lépe výskytu plísně předcházet, fungicidy nejsou ani pro člověka zrovna zdravé.

mosoj

Ale existuje!!! Existují tzv. bezpečnostní listy.
U Primalexu mykostop jsou účinné látky :

vodná suspenze různých druhů plniv (vápenec, kaolin, mastek) a titanové běloby s přídavkem organické disperze a aditiv.
Účinné složky jsou 2-oktyl-2H-isothiazol-3-on a 3-jodprop-2-yn-1-yl-N-butylkarbamát (IPBC).

http://ulozis­te.primalex.cz/ga­llery/bl_prima­lex_mykostop_010212_z­mena_firmy_cj_msds_r­each.pdf

Takto si to najdeš i k ostatním mykostopickým barvám.

anonym

Mosoji – netuším, jestli tvůj výkřik „Ale existuje!!!“ je odpovědí*) na mé tvrzení, že pokud jde o složení fungicidních barev „obecná odpověď neexistuje“ – pokud ano, sám toto mé tvrzení dále ve své odpovědi potvrzuješ „Takto si to najdeš i k ostatním …“.
😉
Přesně tak – musel by si pro každou uvažovanou barvu toto složení najít, protože se jednak mohou lišit látky a jednak jejich koncentrace. Dál by si pro zjištění – které jsou dlouhodobě nejúčinnější, musel někde zjistit účinky jednotlivých fungicidů a dát je do kontextu s konkrétně naneseným množství fungicidu (třeba na sqm) v konkrétních podmínkách (teplota, vlhkost, podklad…). Což je nesmysl…
😉
*) pokud jsi to myslel jinak, považuj, prosím, tento můj diskusní příspěvek za nadbytečný