Miroslavst

Co obsahuje mateřské mléko?

Co vše obsahuje mateřské mléko?
O zmrzlinu z mateřského mléka rozšířila v pátek svou nabídku londýnská zmrzlinárna Icecreamists. Porce sice stojí 14 liber (420 korun), ale zakladatel podniku Matt O´Connor věří, že zákazníkům bude i tak chutnat.

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/226227-v-londyne-prodavaji-zmrzlinu-z-materskeho-mleka.html

Nejlepší odpověď
panenka

Obsahuje bílkoviny, cukry, vitamíny a minerální látky. To vše ve vyváženém poměru.
Doplňuji:
Zde jsem našla článek kde je napsáno více

http://www.na­sevyziva.cz/sek­ce-prirozena-vyziva/clanek-materske-mleko-32.html

Další odpovědi
SajmonModer

Ty nevíš? Vždyť jsi to pil ne?,–)

Děda Louda

Mateřské mléko se liší u různých druhů savců. Nakonec jaké jiné mléko než mateřské by měli savci sát, že by třeba vápenné? Ale tomu se jen tak říká v souvislosti s jeho podobným vzhledem.

Mateřské mléko u člověka má snížený obsah bílkovin než jiné savčí druhy, což je způsobeno tím, že u novorozence se vyvíjí hlavně mozek. Z bílkovin je zastoupen hlavně laktalbumin a menší část připadá kasein. Tuky tvoří v mateřském mléce proměnlivou složku v závislosti na stravovacích návycích matky. Velká část tuků připadá na nenasycené mastné kyseliny, které jsou oproti kravskému mléku zastoupeny 4 krát více. Je současně bohaté i na imunologicky aktivní protilátky, které podporují vývoj imunitního systému kojence.

Mateřské mléko obsahuje také některé adipokiny (hlavně AFABP), což vysvětluje fakt, že déle kojené děti mají v dospělosti méně problémů s obezitou a metabolickými poruchami.

Na trávení mateřského mléka u člověka se podílí hlavně enzym lipáza, který se nachází v mateřském mléce. V případě kravského mléka tento enzym chybí.

To jen tak na okraj z Wikipedie.

BEAES

http://www.chy­trazena.cz/mi­minka/kojeni/slo­zeni-materskeho-mleka-273.html