Lucy K. (J.)

Co obnáší práce ošetřovatelky v zoo?

Zvyknou si zvířata na ošetřovatelku?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Ošetřovatel zvířat v zoo provádí základní činnosti spojené s chovem zvířat v zoologických zahradách a obdobných chovných zařízeních.

Činnosti:
Asistence při veterinárních zákrocích.
Dodržování bezpečnosti práce, hygieny práce a protipožárních předpisů.
Dodržování základní zoohygieny, čištění, desinfekce ubikací, asanace výběhů, základní úklid na pracovišti a v expozicích, odběr biologických vzorků.
Kontrola početního a zdravotního stavu chovaných zvířat na počátku a na konci směny.
Kontrola teplotního a vlhkostního režimu v ubikacích, větrání.
Manipulace se zvířaty a jejich odchyt, příprava zvířat na transporty.
Příprava krmiv z dodávaných komponent, sledování kvality krmiva.
Sledování a hlášení atypických projevů chování, sledování biologických a etologických projevů zvířat (říje, zvýšená agresivita, příznaky porodu).
Spolupráce při zajišťování umělých odchovů, základní obsluha umělých líhní.
Vedení denní evidence událostí a požadavků (tzv. hlášení) na pracovišti.
Zajištění a kontrola technických prvků zamezujících možnému úniku zvířat.
Zajištění základních potřeb chovaných zvířat (krmení, napájení, ustájení, úklid).

Nadřízené povolání: Chovatel zvířat

Vhodné školní vzdělání pro toto povolání:
41–51-H/01 Zemědělec – farmář
41–53-H/01 Rybář
41–53-H/02 Jezdec a chovatel koní

Zdravotní omezení
Toto povolání nemohou vykonávat lidé s následujícími obtížemi:
Astma bronchiale či jiná prognosticky závažná alergická onemocnění.
Chladová alergie.
Prognosticky závažné imunodeficitní stavy.
Prokázaná přecitlivělost na chemické látky pracovního prostředí.
Záchvatovité a kolapsové stavy.

Zdroj: http://www.in­foabsolvent.cz/Po­volani/Karta/30171

Další odpovědi
anonym

Potřebné odborné vzdělání je jedna věc a sehnat místo v tomto oboru je věc další. Navíc se jedná o práci pro ženu velmi časově náročnou (víkendy, svátky ap.) i fyzicky namáhavou a někdy musí pracovnice změnit místo i kvůli změně zdravotního stavu (nemoc, alergie, úraz ap.) Pouze s takovou odbornou kvalifikací se v jiné oblasti hledá práce ještě hůř.
Ano, zvířata si na ošetřovatele, se kterým jsou téměř denně v kontaktu zvyknou,
ale to není cílem dnešního trendu chovu zvířat v ZOO. V ZOO se snaží vytvořit svým zvířatům v zajetí podmínky co nejvíce podobné přírodním podmínkám a není tudíž
v zájmu odborníků aby zvířata uvykla na konkrétní lidi a navazovali spolu vzájemný kontakt.

anonym

Lucy, zadej si do vyhledávače heslo: Náplň práce ošetřovatele v ZOO. Zobrazí se Ti řada odpovědí včetně nabídek práce. Většinou se jedná o činnost ošetřovatele, která kromě čištění, krmení zvířat atd., je spojená ještě i s údržbářskou činností. Mrkni na to a vyber si, co bude to pravé pro Tebe.
Zvířata si určitě zvyknou, protože získávají vztah k lidem, kteří je krmí. Jenom u dravců je třeba dávat si pozor, aby si nepochutnali i na ošetřovateli.

jirkajirka

Otázku bych otočil. Zvykneš si ty na zvířata? Ono to neni jen chovat a mazlit se s nimi. Je to třeba úklid výkalu po nich kartáčování mytí Když se ale budeš pěkně chovat určitě tě odmění svou zvířecí láskou.

souselis

rozhodně nebádse zvířad a být přátelská,také něco zvířatech vědět …