registronic

Co obnáší práce lesníka/lesního inženýra?

Zajmalo by mne pracovni doba, plat, benefity, zodpovednost a predevsim jak vypada takovy normalni pracovni den. Dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

Tvorba lesních hospodářských plánů.
o Kontrola plnění lesních hospodářských plánů.
o Rozhodování o opatřeních proti lesním škůdcům.
o Navrhování výstavby, oprav a údržby lesních cest a staveb včetně zajišťování projektových přípravných prací.
o Spolupráce pří řešení genetických a šlechtitelských programů.
o Vypracovávání žádostí o lesnické dotace.
o Uzavírání a vyhodnocování obchodních smluv.
o Organizace pěstební činnosti v lese a v lesních školkách.
o Organizace ochranné služby.
o Organizace těžební činnosti v lese.
o Vedení příslušné dokumentace.
platy najdete zde v odkaze
http://www.pla­ty.cz/platy/vo­dohospod-lesnictvi-zivotni-prostredi

Další odpovědi
venkovan

Lesník – pokud je ve službě pracuje prakticky 24 hodin denně. Běžnou pracovní dobu + jednání s veřejností která za ním přichází v odpoledních hodinách či víkendech když něco od lesa potřebují. Potom mohou mít ještě výkon myslivosti, takže opět do lesa musí večer, o víkendu apod.
Benefity se mění od místa a vlastníka lesa. Aly bývalo nějaké dřevo na topení, služební hájovna, uniforma – což je vlastně pracovní oblečení jako mají lidi monterky nebo „ošatné“ na četných úřadech apod.
Zodpovědnost je za provoz v lese. Za plnění úkolů vyplývajících z výroby dřeva, pěstování nových porostů a škod na lesích hmyzem a dalšími živočichy. Pokud má kmenové zaměstnance, odpovídá za jejich bezpečnost práce.
A jak vypadá jeho pracovní den. Jednou či několikrát týdně na polesí na poradu. Podle výroby v lese potom musí vydávat dřevo k odvozu, kontrolovat těžbu, přijímat vyrobené sortimenty, kontrolovat práci při zalesňování, stavy oplocenek, psaní výkazů, skladových listů apod. Při velikosti současných lesnických úseků naši hajní jsou ulítaní víc než běžná sojka. Na jedné straně úseku mají těžbu, o 5 kilometrů odvoz, zas na další straně pěstební práce. Romantika jak se píše v knihách to dávno není.
Peněz – to hajní moc neříkají, všichni nadávají zejména u státních lesů. Mnozí se snaží dostat k soukromníkům. Ale tipl bych na standardní plat technika ve výrobě. Kdysi se jim říkalo „špatně placený turista“.