Mili @

Co obnáší práce animátora?

Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­nim%C3%A1tor_(ces­tovn%C3%AD_ruch)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Animátor musí být stále připraven vykonávat svoji profesi! Jedná se o práci, která vyžaduje vysoké pracovní nasazení s nepřesně vymezenou pracovní dobou! Hlavním úkolem animace je zabavit a zapojit hosty do hry. Z tohoto důvodu se od animátora očekávají schopnosti v jednání a komunikaci s lidmi a především schopnost vystupovat na veřejnosti.

Animátor musí být schopný odolávat námaze a tlaku, jelikož pracuje neustále mezi a pro mnoho lidí. Na veřejnosti jste vystaveni značné emotivní zátěži!

Zdroj: www.eliteagen­cy.com/index_a­nim.htm –

Další odpovědi
magicm18

Animator je umelec,ktery vytvari nekolik obrazku,ktere davaji iluzi pohybu,pri zobrazeni v rychlem sledu.

led

Ak si pozriete niektoré filmy napr. Jurský park, všetko čo nie je reál, je vlastne práca animátora. Nie je to len kreslenie pomocou software, alebo na papier, ale aj vytváranie funkčných modelov (umelých „hercov“) a manipulácia s nimi.
V ČR aj SR sú na to aj školy.(Bratislavskú adresu viem – stredná škola, českú, žiaľ nie.)
Vyžaduje si to maximálne nasadenie (bez ohľadu na čas), technické znalosti, umelecké cítenie, schopnosť kresliť, modelovať a navrhovať.
Bábkoherci sú takisto animátori. neživým bábkam a rekvizitám vdychujú animovaním život.
Doplňuji:
Pojem animátor se používá ve více významech:

  • Animátor (film) – člověk zabývající se filmovou animací
  • Animátor (cestovní ruch)
  • Animátor mládeže – termín používaný v některých církevních skupinách