Co nutí kočky se tak často lízat v rozkroku?

Vidím to doma dost často. To, že si lízaj vlastní kožichy ještě chápu, ale co je tak fascinuje i mezi nohama? Dělá jim to potěšení? :)

Odpovědi
dubraro

Jazyk zvířatům slouží k mnoha účelům a nahrazuje jim mj. i toaletní papír. Pokud se však kocouři intimním partiím věnují s péčí až přílišnou, raději se diskrétně podíváme. Jestliže mu vyčnívá penis, je něco špatně. Společně s malátností, křikem, krví v moči, neschopností močit to může signalizovat životu nebezpečné ucpání močového měchýře (obstrukce močových cest). Přehnaná péče věnovaná genitáliím může dále značit podráždění špičky penisu, kámen v močovém měchýři či onemocnění dolních cest močových. Také kočičí matka v prvních týdnech svým koťatům vydatně olizuje zadek neboli oblast řiti. Pouze díky této masáži jsou její potomci schopni vylučovat moč a exkrementy.

Zdroj: http://www.mi­ciny.cz/clanky/cho­vani-kocek-55/proc-si-kocky-lizou-13313/