Miroslavst

Co nosí buddhista-tka pod tím prostěradlem co má na sobě?

Chodí na ostro nebo tam má nějaký oblečení?
Nevím, třeba maggie poradí :D

Nejlepší odpověď
BEAES

Sárí (hinsky साड़ी [saṛī], anglicky sari nebo saree) je svrchní ženský oděv, nošený na celém indickém subkontinetu; pozůstává z pruhu látky, obtočeného kolem těla. Materiály – hedvábí, bavlna, viskoza, polyester a různé směsi, např. cottonsilk. Samotné slovo pochází zřejmě ze sánskrtského výrazu sati, což znamená pruh látky.

Sárí samo je pruh látky obvykle dlouhý kolem 4 až 7 metrů a široký přibližně 100 až 130 cm. Po celé délce je po obou stranách zdoben pruhem výraznějšího tkaní (často se zlatými obrazci, či zobrazeními oblíbených pávů) – portou, lemem – a na jednom konci délky je též zdobený (mnohdy velmi bohatě) kus tohoto pruhu látky – pallu, vlečka – ten se nosí vyvěšený dopředu či dozadu přes rameno, nebo jiným z mnoha způsobů (dle druhu uvázání sárí). Existuje nepřeberné množství uvázání sárí (uvádí se až 200) závislých na oblasti původu ženy, jejím statusu ve společnosti, příležitosti, ke které se odívá, náladě, atd. Pod sárí se obvykla nosí dlouhá spodní sukně na šnůrku, nahoře krátké tričko (čoli, hindsky (चोली). Poslední trenty mění čoli, takže má mnohdy i dlouhé rukávy nebo je naopak redukováno na co nejmenší plochu.

Myslels toto?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/S%C3%A1r%­C3%AD

Další odpovědi
GM

Miroslav určitě nemyslel sárí, ale mnišské roucho, taky by mě zajímalo, jaké nosí mniši a mnišky spodní prádlo, jestli nějaké mají.