luckykubrt

Co ničí víc zuby: studené nebo teplé ?

Má to nějaký vliv ? Jakou správnou teplotu zvolit ?

Nejlepší odpověď
da ny

Zuby neničí teplé ani studené!!!
Zuby ničí zubní plak (nedostatečná hygiena), nevhodné postavení zubů z ortodontického hlediska, nevhodná skladba potravy a nesprávné čištění zubů (např.bezprostředně po kyselém nebo sladkém jídle se oslabuje zubní sklovina)
Poškozené zuby (hlubší kazy blízko dřeně, kdy je citlivý nerv např. před pulpitidou) a gingiva reagují (i bolestivě) na teplé a studené.

Další odpovědi
Drap

Ve výsledku to asi vyjde stejně. Nejlepší teplota pr zuby by byla konzumovat vlažné. Kdo to však dělá? Dokážeš si představit dát si vlažné pivo, nebo dokonce slivovici?

hapiky

Nejvíce ničí zuby cukr, ale zuby také hodně ničí kromě jiných věcí i rychlé střídání studených a horkých pokrmů.

luckykubrt

Jinak s tím sladkým to je taky zajímavé. Proč neničí třeba zuby kyselé nebo hořké, ale to co nám nejvíce chutná ? ☹

luckykubrt

Osobně si myslím, že chlad ničí víc zuby. Přes léto je to v pohodě a v zimě mě občas bolí. Takže si myslím, že teplý heřmankový čaj spíše zubům prospěje než studené mléko.