MocacekCZ

Co nesmí jíst a pít TURCI ?

V rámci výměného pobytu k nám má přijet turek,ale potřeboval bych vědět co mají ve zvyku a co můžou jíst/pít (např: jestli nesmí vepřové a nebo jestli můžou pít alkohol) ? Předem díky ;)

Nejlepší odpověď
briketka10

toto mají ve zvyku jíst :
Nejčastěji nabízené maso je jehněčí, beraní, hovězí a drůbeží. Vepřové maso se v Turecku nejí. Můžeme se zde setkat s klasickým chlebem, ale i s arabským. Zvláště oblíbený je börek, který se připravuje z velice tenké těstovinové placky. Mezi nejpopulárnější jídlo patří kebaby, např. dönerkebab. Díky poloze Turecka se konzumuje hodně zeleniny a ryb. Polévku je zvykem jíst spíše ke snídani, zvláště oblíbená je čočková. Oblíbenou sladkostí je zapékaný rýžový pudink – sütlač.
zdroj:
http://www.hks­.re/wiki/turci_v_ne­mecku2012
Doplňuji:
Turecká kuchyně :
http://www.mun­do.cz/turecko/kuchy­ne

Další odpovědi
Drap

Turci mohou jíst a pít všechno. Otázkou je, zda třeba neni muslim. Muslimové nesmí ani alkohol ani vepřové.

Awe

Alkohol nepijou…Co se týká vepřového nejsem si jistý

briketka10

alkohol pijí někteří jen vyjímečně..

briketka10

já jsem tam nebyla, proto jsem
napsala jen to co je v mém odkazu
té kuchyně mají tam pivo Efes dále
rakiji, víno co nechutná moc dobře :))

Lamalam

Ani bych neřekla, byla jsem tam několikrát, a někteří pili docela zdatně.

MocacekCZ

takže alkohol. pivo není idealní ? A co nealko ?