Kulpix

Co nejvíce poškozuje crt monitor?

Neměl by se často zapínat a vypínat, neměl by být dlouho rozsvícený jeden snímek, resp. Měl by se používat pohyblivý spořič obrazovky. Co ještě mu vadí?

Odpovědi
jáára

Oči

gecco

Vlhko a prach…
Zbytečně vysoký jas…

Kepler

Hlavně to časté vypínání a zapínání. Nějakou dobu jsem dělal technologa v bývalé rožnovské Tesle, kde se dělaly vakuové obrazovky a měli jsme tam jednu, která svítila nepřetržitě tuším 25 let. Pravda, už to nebylo to pravé ořechové, ostrost a jas v koudeli (luminofory „vypálené“), ale svítila dál.

gecco

jáára → ;-D

Kulpix

Jo 😉