lopp

Co navštívit v Řecku?

Pojedeme na dovču do Řecka.Byl jste tam někdo?Máte nějaký tip na pěkná místa,která určitě navštívit?Třeba laguny,památky atd?

Nejlepší odpověď
Attack-design

mrkněte
Akrokorint (řecky Ακροκόρινθος), akropolis v Korintu, je monolitická skála s pevností, střežící staré město Korint v Řecku. Byl osídlen nepřetržitě od nejstarších dob až do počátku 19. století. Antická městská akropolis byla díky geomorfologickým podmínkám nejsnadněji hájitelné místo před nepřáteli. Během byzantské vlády byl Akrokorint silně opevněn a stal se sídlem stratéga helleského Thematu. Po čtvrté křížové výpravě byla pevnost, kterou hájil sám byzantský císař Alexios III., dobyta křižáky, následně Benátčany a nakonec osmanskými Turky. Díky samostatnému vodnímu zdroji v Akrokorintu byla pevnost využívána jako poslední obranná linie v jižním Řecku, která bránila Korintskou šíji – bránu na Peloponés. Obranu korintské pevnosti formují tři kruhové zdi kolem kopce. Na vrcholu kopce se nacházel Afrodítin chrám, který byl s příchodem křesťanství přeměněn v kostel a nakonec v mešitu. V roce 1929 začala americká škola s archeologickými vykopávkami. V současné době je Akrokorint jedním z nejúchvatnějších středověkých hradů v Řecku.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorie:Pam%C3%A1t­ky_%C5%98ecka

Další odpovědi
Dandi

Určitě doporučím

Akropolis (Athény)
Athos
Bassai
Dafnion
Delfy
Délos
Epidauros
Hossios Loukas
Héraion na Samu
Korfu (město)
Meteora
Mykény
Mystra
Nea Moni
Olympie P
Parthenón
Patmos
Pythagoreion
Rhodos (město)
Soluň
Tíryns
Vergina
Šablona:Světové dědictví – Řecko

Odkazy na všechny tyto zajímavosti jsou ve zdroji.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorie:Světo­vé_dědictví_(Řec­ko)