Kroupič

Co navštívit v Rakousku ? ? ? Hlavně ve Vídni ?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Nejlepší zábavní park Prater ve Vídni, dále Nová Radnice, Burgtheater, zámek Hofburg, pěší zóny Kohlmarkt a Graben, Stephansdom – Katedrála Sv. Štěpána – dominanta centra Vídně, Opera atd. Obytný dům Hudertwasserhaus, nejproslulejší moderní památka Vídně. Zámek Schönbrunn a jeho zahrady – letní císařské sídlo.

Další odpovědi
Kohut57

Hundertwasser­haus,obytný dům ve Vídni stojí opravdu za to. Umělec, malíř a architekt Hundertwasser je po předcích Stovoda od nás. Cíleně nepravidelné tvary všeho, místností, oken,nakloněné podlahy, použití přehršle materiálů a rostodivných tvarů nám připomenou naši národní samotvořivost a ´la " co dům dal". Kdo má rád Gaudího ve Španělsku jistě zajásá i nad Hundertwasserem ve Vídni. Ovšem dokonalé moderní stavební materiály dělají z tohoto jakoby zmatku opravdu skvost. Jen pozor na průvodce z neználkova, natrefili jsme na jednoho, který nám tvrdil, že je to dům vodního psa. Taky dokonalé, že?