Ella

Co napsat do žádosti o OP do kolonky rodinný stav?

Nejsem si jistá – píše se tam rozvedená nebo svobodná?
Já se přikláním ke svobodná, ale mamka furt říká, že je přece rozvedená :D Děkuji za pomoc :)
Doplňuji:
chudst: bohužel nápověda tam není, jenom „nehodí se škrtněte“ :D

Děkuji všem za pomoc

Nejlepší odpověď
anonym

Před 1. svatbou – svobodná, po ní – vdaná,
po rozvodu – rozvedená.
Svobodná může být jen jednou, rozvedená i několikrát.

Další odpovědi
Lucijej

Svobodná je jen ta, která ještě nikdy nebyla vdaná, jinak se uvádí rozvedená.

hanulka11

Jestli je rozvedená tak se vždy psalo rozvedená – nebo je to nyní jinak??????
Doplňuji:
už jsem měla strach , že jsou nová měřítka :):):)

iwrana

Svobodná,jen než se vdá,když byla vdaná a rozvedla se,tak se píše rozvedená.

chudst

A neni k tomu nekde dole nejaka napoveda? Je-li tam uvedeno „rozvedeny“, pak jste „rozvedena“.

Od roku 2012 tam nebude rodinny stav uveden, ale bojim se, ze vas se to tyka ted. Napsal bych taktez rozvedena.

chudst

Dobre, to jsem tim myslel :) Vsak potom je to jasne, pokud je tam nehodici se skrtnete a je mezi moznostmi uvedeno „rozvedena“, pak neni co resit.