Misak22

Co na vaření?Indukční desku nebo Sklokeramickou nebo plynovou??

Nevíte někdo která deska je lepší na provoz finančně??Pře­mýšlíme mezi Plynovou a Indukční ale vzhledem k pořizovací ceně Indukční desky připadá v úvahu i Sklokeramická.
Doplňuji:
Jde mi o to že v kuchyni není natažený plyn je jen v protilehlém rohu domu a nechce se nám to kuli desce natahovat do kuchyně,pokud by byl provoz cenově stejný tak by byla lepší nějaká eletrická.A plyn jde pořád cenově nahoru.

Nejlepší odpověď
BEAES

Nejzdravější vaření je prý na plameni, takže já doporučuji plynovou. Nemusíte ani pořizovat speciální nádobí…

Další odpovědi
Jahoda

Finančně se vyplatí plynová, protože když už oheň nepotřebujete, zhasnete ho. U sklokeramické desky ploténka hřeje nejméně třičtvrtě hodiny. Já mám ale tu sklokeramickou a nemůžu si stěžovat! ;o). Já ji vřele doporučuji.

jaja1

Určitě indukční deska

HOMER

Variantu plynové desky můžete vyškrtnout,jednak nemáte přívod plynu a hlavně plyn půjde rozhodně cenově nahoru,protože patří mezi neobnovitelné zdroje.Oproti klasickým sklokeramickým deskám jsou desky indukční o poznání dražší. Návratnost jejich koupě není ani tak v ušetřené energii, ale spíš v pohodlnosti a v jednoduché obsluze.

vomi

Indukce rozhodně není špatná věc. Vaření je jednak je rychlejší – nenahřívá se sklo, ale přímo dno nádoby, navíc je při vaření z výše uvedeného důvodu levnější provoz – nevzniká tzv. zbytkové teplo z rozpáleného skla. S tou úsporou energie to ale zase nebude taková výhra. Indukční deska má v sobě trafo, které se při vaření pořádně roztopí a ochlazovací ventilátor, který je uvnitř desky ho musí chladit ještě cca 15 minut po vypnutí desky. Sklo indukční desky je tedy po ukončení vaření pouze vlažné, zkuste si ale na desku sáhnout zespodu :) Navíc musí mít indukční deska vyřešené odvětrávání pro ventilátor, na což většina dodavatelů kuchyní zapomíná. Při nedodržení odvětrávacích otvorů nebude uznána pozdější reklamace!!!