Avatar uživatele
Misak22

Co na vaření?Indukční desku nebo Sklokeramickou nebo plynovou??

Nevíte někdo která deska je lepší na provoz finančně??Pře­mýšlíme mezi Plynovou a Indukční ale vzhledem k pořizovací ceně Indukční desky připadá v úvahu i Sklokeramická.
Doplňuji:
Jde mi o to že v kuchyni není natažený plyn je jen v protilehlém rohu domu a nechce se nám to kuli desce natahovat do kuchyně,pokud by byl provoz cenově stejný tak by byla lepší nějaká eletrická.A plyn jde pořád cenově nahoru.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5129 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BEAES

Nejzdravější vaření je prý na plameni, takže já doporučuji plynovou. Nemusíte ani pořizovat speciální nádobí…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jahoda

Finančně se vyplatí plynová, protože když už oheň nepotřebujete, zhasnete ho. U sklokeramické desky ploténka hřeje nejméně třičtvrtě hodiny. Já mám ale tu sklokeramickou a nemůžu si stěžovat! ;o). Já ji vřele doporučuji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jaja1

Určitě indukční deska

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HOMER

Variantu plynové desky můžete vyškrtnout,jednak nemáte přívod plynu a hlavně plyn půjde rozhodně cenově nahoru,protože patří mezi neobnovitelné zdroje.Oproti klasickým sklokeramickým deskám jsou desky indukční o poznání dražší. Návratnost jejich koupě není ani tak v ušetřené energii, ale spíš v pohodlnosti a v jednoduché obsluze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vomi

Indukce rozhodně není špatná věc. Vaření je jednak je rychlejší – nenahřívá se sklo, ale přímo dno nádoby, navíc je při vaření z výše uvedeného důvodu levnější provoz – nevzniká tzv. zbytkové teplo z rozpáleného skla. S tou úsporou energie to ale zase nebude taková výhra. Indukční deska má v sobě trafo, které se při vaření pořádně roztopí a ochlazovací ventilátor, který je uvnitř desky ho musí chladit ještě cca 15 minut po vypnutí desky. Sklo indukční desky je tedy po ukončení vaření pouze vlažné, zkuste si ale na desku sáhnout zespodu :) Navíc musí mít indukční deska vyřešené odvětrávání pro ventilátor, na což většina dodavatelů kuchyní zapomíná. Při nedodržení odvětrávacích otvorů nebude uznána pozdější reklamace!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek